Środa, 17 sierpnia
Imieniny: Julianny, Jacka
Czytających: 6847
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Gdy Rybnica tonie w mroku, grasują złodzieje

Niedziela, 11 listopada 2012, 7:36
Aktualizacja: 15:34
Autor: mea
– Odkąd władze gminy postanowiły oszczędzać na oświetleniu dróg, w Rybnicy jest coraz więcej kradzieży i to głównie paliwa – alarmuje Marian Urbaniak, mieszkaniec tej miejscowości. – Wyłączanie przydrożnych latarniach na terenie Gminy Stara Kamienica od godz. 23.30 do 4.00 rano daje rocznie ok. 50 tys. zł oszczędności czyli 1/6 kosztów ponoszonych na oświetlenie, co jest dużą kwotą dla małego budżetu gminy – tłumaczy Mariusz Marek, zastępca wójta.

Szajka złodziei, która grasuje na terenie gminy kradnie głównie paliwo. - Mojemu bratu przewiercili bak w samochodzie i ukradli 80 l benzyny. Ostatnio również sąsiadowi, który jest rolnikiem skradziono prawie 500 l paliwa. Ja już nie sypiam w nocy i pilnuję dobytku, a ciemności na ulicach, jakie panują w naszej gminie, jedynie ułatwiają złodziejom kradzieże – dodaje Marian Urbaniak.

Marian Urbaniak zaznacza, że można oszczędzać, poprzez wyłączenie np. co trzeciej latarni, ale nie wszystkich. - Również braliśmy pod uwagę takie rozwiązanie, by w jednym ciągu latarni wyłączyć niektóre, jednak okazało się, że nie pozwala na to zamontowany system, w którym kilkanaście lamp podłączonych jest do jednej skrzynki sterowniczej. Trzeba by zmieniać system w ok. 900 latarniach, co jest kosztowne i obecnie nas na to nie stać – mówił Mariusz Marek.

Zastępca wójta dodaje, że ostatnio mieli zgłoszenia o wielu kradzieżach paliwa, jednak dochodziło do nich również przed akcją oszczędnościową. – Najwyraźniej na naszym terenie grasuje szajka złodziei paliwa – powiedział Mariusz Marek.

Policja potwierdza serię kradzieży. – Obecnie prowadzimy dwa postępowania w sprawie kradzieży paliwa w Rybnicy, wcześniej także dochodziło na tym terenie do tzw. włamań do zbiorników paliwa maszyn rolniczych – poinformowała Edyta Bagrowska, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (45) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group