Czwartek, 18 sierpnia
Imieniny: Heleny, Karoliny
Czytających: 6803
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarska Poręba: Fotograficznie o Szklarskiej Porębie

Niedziela, 4 lipca 2021, 8:18
Autor: WAC
Szklarska Poręba: Fotograficznie o Szklarskiej Porębie
Fot. użyczone
W ostatni piątek (2.07) w Domu Carla i Gerharta Hauptmannów w Szklarskiej Porębie - Oddział Muzeum Karkonoskiego w Jeleniej Górze odbył się wernisaż wystawy „Z kronik Jeleniogórskiego Towarzystwa Fotograficznego – Fotograficzna gawęda o Szklarskiej Porębie”.

Wystawa jest kolejnym z akcentów związanych z obchodzonym w tym roku jubileuszem 60-lecia Jeleniogórskiego Towarzystwa Fotograficznego. Jego historia rozpoczęła się w 1961 roku. Wtedy to grupa szesnastu entuzjastów fotografii z Jeleniej Góry i okolicznych miejscowości powołała Stowarzyszenie Miłośników Fotografii Amatorskiej (SMFA). W późniejszym czasie SMFA przekształciło się w Jeleniogórskie Towarzystwo Fotograficzne (JTF) i trwa pod tą nazwą do dziś. Obecnie JTF liczy 32 członków. W tym gronie są osoby, które należą do towarzystwa od jego początku, czyli od 1961 roku. Wszyscy są amatorami i poprzez organizację wystaw, konkursów oraz plenerów fotograficznych zajmują się propagowaniem fotografii amatorskiej.

Na wystawie otwartej w Domu Hauptmannów prezentowane są fotografie wykonane przez osoby związane ze Szklarską Porębą lub wykonane w tym mieście i okolicy. Ich autorami są: Mieczysław Bożek, Kazimierz Filipiak, Zenon Harasym, Wacław Narkiewicz, Mieczysław Obałek, Zygmunt Trylański, Waldemar Wydmuch, Zdzisław J. Zieliński i Władysław Żołęcki.

Otwarcie wystawy było okazją do rozmów o historii JTF i jego założycielach. Można było też usłyszeć anegdoty z pierwszych lat działalności, powiązane ze Szklarską Porębą.

Twoja reakcja na artykuł?

4
80%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
20%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group