Sobota, 12 czerwca
Imieniny: Jana, Leona
Czytających: 5299
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Focus Mall chwilowo w zawieszeniu. Start za miesiąc

Czwartek, 19 maja 2011, 7:29
Aktualizacja: Piątek, 20 maja 2011, 7:23
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Focus Mall chwilowo w zawieszeniu. Start za miesiąc
Fot. TEJO
Mimo zapewnień inwestora galerii handlowej Focus Mall o rozpoczęciu budowy łącznika między ul. Kilińskiego, a Osiedlem Robotniczym, żadne prace nie ruszyły. Opóźnienia mogą zablokować modernizację odcinka kanału Młynówka. Firma Parkridge zapewnia, że prace ruszą w najbliższych tygodniach.

Most łączący ulicę Kilińskiego z Osiedlem Robotniczym miał powstać w ramach drogi dojazdowej i wyjazdowej do budowanej przez Parkridge galerii handlowej Focus Mall. Według harmonogramu prace miały się rozpocząć w połowie lutego br., a ich zakończenie było planowane na rok 2012. Tymczasem żadne prace jeszcze nie ruszyły.

Na kwietniowym spotkaniu z władzami miasta, prezydentem Marcinem Zawiłą i jego zastępcą Hubertem Papajem oraz Czesławem Wandzlem, dyrektorem miejskiego zarządu dróg i mostów, firma Parkridge zapewniała, że postara się nadrobić opóźnienia. Prace miał przyspieszyć wybór tego samego wykonawcy, który modernizuje kanał Młynówka i jednocześnie specjalizuje się w budowie mostów, Ekomel Sulechów. Z tych ustaleń wywiązał się Ekomel, który złożył Parkridgowi swoją ofertę, jednak nie otrzymał dotychczas żadnej odpowiedzi.

- Na ostatnim spotkaniu z władzami miasta podjęliśmy decyzję, że najlepszym rozwiązaniem przy budowie tego mostu będzie skorzystanie z usług firmy Ekomel, która realizuje odbudowę kanału Młynówka, przez którą ma przebiegać most. Obecnie analizujemy tę ofertę. Konkretne decyzje co do tego, czy zgadzamy się na kwotę w niej zaproponowaną, zapadną z końcem przyszłego tygodnia. Myślę, że wtedy też rozpoczną się prace przy budowie mostu – mówi Radosław Jenżyk, dyrektor projektu Focus Mall w Jeleniej Górze z firmy Parkridge Holdings.
Radosław Jenżyk zapewnia też, że mimo chwilowego przestoju, niebawem ruszą prace na placu budowy samego obiektu Focus Mall.

- W minionym roku przełożyliśmy wszystkie sieci telekomunikacyjne, elektryczne i wodne. Kosztowało nas to około 1,5 mln zł. W tym roku planujemy rozpocząć budowę budynku. Na to przeznaczymy około 50 – 60 mln zł. Wyłoniliśmy już wykonawcę tego zadania. W związku z tym, że będziemy tę inwestycję kredytować, obecnie finalizujemy rozmowy z bankami. Na plac budowy wykonawca powinien wejść za około miesiąc. Budowa obiektu potrwa co najmniej 18 miesięcy - mówi dyrektor Radosław Jenżyk.

Focus Mall będzie trzecią dużą galerią handlową w Jeleniej Górze (po Pasażu Grodzkim i budowanej właśnie Galerii Centrum, która ma zostać otwarta w październiku). W planach jest budowa kolejnej – na dworcu autobusowym PKS przy ulicy Obrońców Pokoju.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (27) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group