Środa, 17 sierpnia
Imieniny: Julianny, Jacka
Czytających: 7771
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Festiwal ZOOM Zbliżenia rozpoczęty

Wtorek, 21 lutego 2017, 8:10
Aktualizacja: Środa, 22 lutego 2017, 7:41
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Festiwal ZOOM Zbliżenia rozpoczęty
Fot. Tomasz Raczyński
W poniedziałek (20.02) wystartował jubileuszowy XX Międzynarodowy Festiwal Filmowy ZOOM Zbliżenia organizowany przez Osiedlowy Dom Kultury w Jeleniej Górze. Po prezentacji dwóch filmów pozakonkursowych w Kinie Lot, przyszedł czas na uroczystą inaugurację w Teatrze Norwida.

Już pierwszego dnia mieszkańcy Jeleniej Góry i turyści mieli okazję obejrzeć dwa niezwykłe obrazy. Najpierw wstrząsający dramat społeczny w reż. Kena Loacha pt. „Ja, Daniel Blake” - nagrodzony Złotą Palmą na festiwalu w Cannes w 2016 roku, opowiadający o bezdusznej machinie urzędniczej. Następnie zaprezentowano thriller psychologiczny pt. „Klient” w reż. Ashgara Farhadiego – laureata Oscara za film „Rozstania”. Warto podkreślić, że był to przedpremierowy pokaz.

Późnym wieczorem wielbiciele kina, ale przede wszystkim jazzu – udali się do Teatru C. K. Norwida, gdzie po uroczystym rozpoczęciu festiwalu o doznania dla ucha zadbało trio Dream Team, czyli pianista Leszek Możdżer, szwedzki basista i wiolonczelista Lars Danielsson oraz perkusista z Izraela Zahar Fresco.

- Mam nadzieję, że będzie to bardzo atrakcyjny festiwal – każdego roku o to się staramy. Pobiliśmy kolejne rekordy, bo ponad 6 tysięcy filmów zostało zgłoszonych, a zobaczymy ponad 200 – powiedziała Sylwia Motyl-Cinkowska. Poza konkursem zaprezentowane zostanie 13 filmów, które zdaniem organizatorów festiwalu były najciekawszymi w 2016 roku.

W części konkursowej podzielonej na cztery kategorie (video-art, film fabularny, dokumentalny oraz animowany) laureaci otrzymają nagrodę finansową w wysokości 4 tysięcy złotych. Szczegółowy harmonogram pokazów na stronie: www.zoomfestival.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group