Zalogowanych: 3

Jelenia Góra: Festiwal strzelecki w hali przy Złotniczej

Czwartek, 12 listopada 2020, 21:34
Aktualizacja: 21:34
Juniorki Karkonoszy Jelenia Góra pewnie pokonały UKS Handball-28 Wrocław 42:32. Oba zespoły nie popisały się grą w obronie, ale najważniejsze, że miejscowe wywalczyły komplet punktów.

Podopieczne Dili Samadovej od początku przeważały w tym spotkaniu. Z każdą minutą przewaga miejscowych rosła, a do przerwy było 22:12. Po zmianie stron przyjezdne zmniejszały stratę do jeleniogórzanek, w 35. minucie było 25:17, a 4 minuty później 27:21. Od stanu 34:28 biało-niebieskie zanotowały serię 6 bramek z rzędu (40:28) i stało się jasne, że komplet punktów pozostanie w Jeleniej Górze. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 42:32, choć gdyby Karkonosze wykorzystały stuprocentowe sytuacje, to mogły przekroczyć barierę 50 bramek.

W tabeli Dolnośląskiej Ligi Juniorek pierwszy zespół Karkonoszy z dorobkiem 4 zwycięstw i 2 porażek zajmuje 2. miejsce. Liderem jest Dziewiątka Legnica (komplet 5 zwycięstw). UKS Handball-28 Wrocław z bilansem 2 zwycięstw i 3 porażek jest na 4. miejscu. W następnej kolejce (19.11) Karkonosze I podejmą SMS Zagłębie I Lubin, a Karkonosze II zagrają we Wrocławiu z UKS-em.

Karkonosze Jelenia Góra - UKS Handbal-28 Wrocław 42:32 (22:12)

Karkonosze: Lambrinow, Prokop - Szramik 13, Jarosz 6, Zięba 4, Jurgiewicz 3, Kołecka 3, Warchoł 3, Ziemkiewicz 3, Godyla 2, Jośko 2, Gałuszka, Jesionek-Wróblewska.
UKS: Olejnik, Matczyńska - Stangret 12, Cyganik 6, Jabczanik 5, Gawryś 2, Szewczyk 2, Kasperkiewicz 1, Kowalik 1, Padula 1, Płaza 1, Popielarczyk 1.
Kary: 16 minut (Karkonosze) - 4 minuty (UKS)
Sędziowali: Artur Lipka (Sady), Karol Zając (Świdnica).