Wtorek, 16 sierpnia
Imieniny: Stefana, Emila
Czytających: 8478
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Fantastyczna zabawa podczas XI Olimpiady Malucha

Niedziela, 11 stycznia 2015, 6:12
Aktualizacja: Poniedziałek, 12 stycznia 2015, 7:37
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Fantastyczna zabawa podczas XI Olimpiady Malucha
Fot. MT
Ponad 200 przedszkolaków uczestniczących w zmaganiach rekreacyjno–sportowych i niemal tysiąc osób na trybunach. W sobotę (10.01) hala przy ul. Złotniczej w Jeleniej Górze po raz kolejny pękała w szwach, wszystko za sprawą XI edycji Olimpiady Malucha organizowanej przez Międzyszkolny Ośrodek Sportu.

Na tę imprezę czekają wszystkie dzieci w jeleniogórskich przedszkolach. Nie ma w naszym mieście drugiego takiego wydarzenia rekreacyjno-sportowego, które byłoby tak wielkim sukcesem organizacyjnym. W XI edycji na starcie stanęło 18 placówek przedszkolnych, które składały się z 10 zawodników (plus dwóch rezerwowych).

Zanim przystąpiono do rywalizacji, na parkiecie hali przy ul. Złotniczej odbyła się ceremonia rozpoczęcia, w której przywitano przybyłych gości, odśpiewano hymn narodowy, a następnie zapalono znicz olimpijski. Po wspólnym ślubowaniu dzieci wraz z opiekunami rozgrzali się, by móc przejść do rywalizacji.

Przedszkolaki miały do wykonania sześć konkurencji: sadzenie ziemniaków, wyścig w tunelu, hop-hop, skoki na piłce, sprawnie i szybko oraz kelnera. Spośród 18 zespołów wyłoniono jeden, który był najszybszy, ale tego dnia nie było przegranych. Wszyscy uczestnicy otrzymali złote medale, dyplomy oraz nagrody. W zawodach wzięły udział: NP Promyczek, MP nr 13, NP Happy Kids, MP nr 11, NP Piątka, MP nr 27, NP Król Maciuś, MP nr 19, NP Stokrotka, NP Kacperek (zwycięzca rywalizacji), MP nr 2, NP Zaczarowany Parasol, MP nr 14, NP Tuptuś, MP nr 10, NP Bajka, MP nr 4 oraz NP Kraina Smyka.

Co należy zrobić, żeby być tak sprawnym i szybkim? - Trzeba się postarać i być szczęśliwym. W przedszkolu przebieramy się w stroje i ćwiczymy – powiedziała 6-letnia Lena Michalak z Niepublicznego Przedszkola Kacperek. Zabawa była bardzo fajna – dodała reprezentantka zwycięskiej ekipy.

To najważniejsza impreza dla przedszkoli, dla wielkich sportowców – małych fizycznie, ale duchem największych. Cały czas powtarzam, że głównym celem takich imprez jest przede wszystkim to, że wszyscy wygrywają. Uczymy również dzieci, że jak coś się nie uda, to nie należy załamywać się, tylko robić wszystko, by następnym razem udało się – podsumował dyrektor Międzyszkolnego Ośrodka Sportu Ireneusz Taraszkiewicz.

Film Telewizji Strimeo:

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group