Poniedziałek, 17 stycznia
Imieniny: Antoniego, Jana
Czytających: 6589
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Fałszywy dyplomata szmuglował papierosy

Piątek, 3 grudnia 2021, 10:05
Autor: WAC
Jelenia Góra: Fałszywy dyplomata szmuglował papierosy
Fot. Archiwum
Strażnicy graniczni z Jeleniej Góry zatrzymali Czecha, który poszukiwany był na podstawie listu gończego. Podając się za dyplomatę szmuglował papierosy z Ukrainy.

Kilka dni temu funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Jeleniej Górze wytypowali do kontroli auto osobowe na czeskich numerach rejestracyjnych. Kierowcą był 41-letni obywatel Czech. Podczas kontroli jego dokumentów strażnicy graniczni stwierdzili, że mężczyzna jest poszukiwany na podstawie zarządzenia Sądu Rejonowego w Chełmie w celu odbycia 50 dni zastępczej kary pozbawienia wolności nałożonej w zamian za niezapłaconą karę grzywny w wysokości 16 tysięcy złotych.

41-latek miał możliwość uregulowania zaległej kary grzywny, skorzystał z tej możliwości i został zwolniony. Tak wysoka kara grzywny nałożona została na niego za przemyt papierosów z Ukrainy. Obywatel Czech wraz z kolegą podszywali się pod przedstawicieli korpusu dyplomatycznego i podawali za dyplomatów. W ten sposób usiłowali uniknąć kontroli granicznej i celnej.

Twoja reakcja na artykuł?

7
47%
Cieszy
7
47%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
7%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group