Wtorek, 19 października
Imieniny: Pawła, Piotra, Jana
Czytających: 3367
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Fałszywy adwokat oszukiwał ludzi

Wtorek, 26 lutego 2008, 12:24
Aktualizacja: Środa, 27 lutego 2008, 7:20
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Fałszywy adwokat oszukiwał ludzi
Funkcjonariusze policji wyprowadzają oszusta we wtorek rano po zatrzymaniu go w domu. Szerzej o sprawie napiszemy w najbliższym wydaniu Tygodnika "Jelonka"
Fot. TEJO
Policjanci zatrzymali we wtorek rano mężczyznę, który przedstawiał się jako prawnik i za załatwienia różnego rodzaju spraw pobierał od pokrzywdzonych pieniądze w różnych kwotach od 50 – 500 zł, przy tym powoływał się na szerokie znajomości w jeleniogórskich urzędach. Najprawdopodobniej fałszywy adwokat oszukał kilkadziesiąt osób z Jeleniej Góry. Pracował jako kontroler miejskich autobusów.

– Jeleniogórzanin przestępczy proceder uprawiał, co najmniej cztery miesiące i oszukał, co najmniej osiem osób, jednak z zebranych informacji wynika, że jest to początek góry lodowej, i pokrzywdzonych wskutek działalności fałszywego prawnika może być kilkadziesiąt mieszkańców naszego regionu – poinformowała nadkom. Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Mężczyzna na przystankach komunikacji miejskiej oraz na słupach ogłoszeniowych rozklejał ogłoszenia, w których oferował profesjonalne usługi w zakresie pisania podań, pism urzędowych, porad prawnych z zakresu kodeksu karnego, cywilnego i prawa pracy. W treści ogłoszenia podane były numery telefonów, pod które powinny zgłaszać się osoby, które chciały skorzystać z jego usług.

Oszust osobom zainteresowanym skorzystaniem z jego usług przedstawiał się jako prawnik i powoływał się na szerokie znajomości w jeleniogórskich urzędach. W rozmowie dawał do zrozumienia, że jest w stanie załatwić wszelkiego rodzaju sprawy, a szybkość ich załatwienia zależy tylko i wyłącznie od kwoty, jaką interesant wpłaci mężczyźnie. Po wpłaceniu uzgodnionej opłaty w rożnych wysokościach od 50 do 500 zł , pokrzywdzeni tracili kontakt z pseudoprawnikiem.

27-latek w przeszłości był wielokrotnie notowany za oszustwa. Za popełnione przestępstwa jeleniogórzaninowi grozi nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Policja wystąpiła z wnioskiem o jego aresztowanie.

Oszust pracował jako kontroler biletów w firmie Vacat Plus, świadczącej usługi Miejskiemu Zakładowi Komunikacyjnemu. Zna go z widzenia wielu pasażerów.

Ponadto policjanci proszą o kontakt z Sekcją d/w z PG KMP w Jeleniej Górze ul. Armii Krajowej 22 , parter osobiście lub kontakt telefoniczny pod numer 075/75-20-618 lub 075/75-20629 inne osoby, które zostały oszukane przez 27-letniego jeleniogórzanina.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (26) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group