Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 7994
Zalogowanych: 22
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Eugeniusz Ragiel odwołany ze schroniska (aktualizacja)

Piątek, 24 listopada 2017, 10:20
Aktualizacja: Sobota, 25 listopada 2017, 21:14
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Eugeniusz Ragiel odwołany ze schroniska (aktualizacja)
Fot. Przemek Kaczałko
Eugeniusz Ragiel został odwołany z funkcji kierownika Schroniska dla Małych Zwierząt w Jeleniej Górze. – Powodem jest utrata zaufania – informują przedstawiciele MPGK.

Funkcję kierownika Schroniska objęła Anna Nikołajuk - wiloletnia pracownica firmy, osoba z wyższym wykształceniem oraz menadżerskim doświadczeniem - informuje Zbigniew Rzońca, rzecznik Miejskiego Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Jeleniej Górze.

Przypomnijmy. W czerwcu br. miłośnicy zwierząt protestowali po publikacji skandalicznych zdjęć z jeleniogórskiego schroniska, gdzie miało dochodzić do wielu nieprawidłowości. Władze miasta oraz przedstawiciele MPGK odpierali zarzuty, a członkowie stowarzyszenia Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt oraz Fundacji Mondo Cane przedstawili szereg żądań, ze zwolnieniem kierownika schroniska na czele.

Jeszcze we wrześniu br. zastępca prezydenta Jeleniej Góry wykluczał takie rozwiązanie. - Nie może nam osoba z zewnątrz mówić, że kierownik się nie nadaje i trzeba go zwolnić. Od tego jest podmiot zarządzający, czyli zarząd spółki. Jeżeli łamane jest prawo, to należy ukarać taką osobę, ale nie widzę, aby tu było łamane prawo. Jestem zastępcą prezydenta od pierwszego kwartału 2014 roku i jeżdżę do tego schroniska co jakiś czas, bo zależy mi, żeby to schronisko funkcjonowało prawidłowo. Nie widzę sytuacji, aby można było zarzucić kierownikowi świadome działanie na szkodę zwierząt, czy spółki - mówił wówczas Jerzy Łużniak.

Jak się okazało, decyzja zapadła i po 27 latach Eugeniusz Ragiel stracił stanowisko. Zbigniew Rzońca, rzecznik MPGK, nie chce ujawnić co spowodowało utratę zaufania do kierownika. Eugeniusz Ragiel również odmówił komentarza w tej sprawie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (146)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
392
Coraz lepiej
23%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
40%
Nie najlepiej
11%
Wciąż fatalnie
27%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group