Piątek, 18 czerwca
Imieniny: Elżbiety, Marka
Czytających: 5580
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Emilia Rydzy pokieruje Młodzieżową Radą Miejską

Niedziela, 11 marca 2012, 7:56
Aktualizacja: Wtorek, 13 marca 2012, 21:08
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Emilia Rydzy pokieruje Młodzieżową Radą Miejską
Fot. Angela
Licealistka z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych Emilia Rydzy została wybrana przewodniczącą Młodzieżowej Rady Miejskiej. To najważniejsza decyzja pierwszej sesji młodych rajców, którzy obradowali w ratuszu w miniony piątek.

Wiceprzewodnicząca rady miasta Anna Ragiel dokonała otwarcia sesji i wręczyła każdemu z młodych radnych zaświadczenie o wyborze na radnego. Następnie wszyscy złożyli ślubowanie. W całym porządku obrad znalazło się dziewięć punktów. Powołano komisję skrutacyjną, w której znaleźli się Patryk Ptak, Paweł Szynka i Jan Łuć.

Następnie młodzi radni przeszli do wyboru przewodniczącego MRM. Swoją kandydaturę zgłosili wybrana na przewodniczącą Emilia Rydzy z ZSOiT, która zdobyła 10 głosów oraz jej kontrkandydat Michał Piasecki (ZSO nr 1), który uzyskał głosów siedem.

- Mam 17 lat. Jestem wiceprzewodniczącą szkoły w ZSOiT im. Jędrzeja Śniadeckiego, do którego uczęszczam. Moją pasja jest reżyseria, scenariopisarstwo i dziennikarstwo. Uczę się w klasie o profilu medialnym. Jako radna MRM chciałabym skupić się przede wszystkim na rozwoju kulturalnej strony miasta, a także na jego promocji wśród młodzieży i przyjezdnych. Chciałabym pomóc młodym ludziom w "otwarciu się na świat" przez umożliwienie im rozwoju wszelkiego rodzaju talentów – powiedziała nowowybrana szefowa młodych radnych

- Nie możemy pominąć również pomysłu ze skateparkiem (młodzież wystąpiła przecież z własną inicjatywą), na którego temat odbyły się już wstępne rozmowy. Chcemy nawiązać kontakt ze wszystkimi jeleniogórskimi szkołami i porozmawiać z młodzieżą, czego od nas oczekuje. My nie pytamy, co miasto może zrobić dla nas... Pytamy co my możemy zrobić dla miasta – usłyszeliśmy od Emilii.

W wyborach na wiceprzewodniczącego najwięcej głosów uzyskali Michał Piasecki (ZSO nr 1) i Ernest Obaz (Gimnazjum nr 1), którzy tym samym będą sprawować te funkcje. Ich kontrkandydatami byli Katarzyna Latto, Gabriel Zieliński, Mateusz Śliwiński, Luiza Zadrożna oraz Maciej Makoś. Na sekretarza została wybrana Sylwana Rzepka z Gimnazjum nr 4 zdobywając 14 głosów.

Uroczysta sesja odbędzie się w ciągu dwóch tygodni. Radni zaprezentują, co chcą zrobić w ciągu swojej dwuletniej kadencji, powołają komisje, zdadzą sprawozdanie ze swojego pobytu w Warszawie, gdzie reprezentowali miasto w turnieju miast podczas teleturnieju "Jaka to melodia?".

Wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej we wszystkich szkołach gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych odbyły się 24 lutego br. Mandaty radnych uzyskali: Radosław Jabłczyński (Zespół Szkół Elektronicznych), Katarzyna Latto (Zespół Szkół Ekonomiczno-Turystycznych), Jan Łuć (Zespół Szkół Społecznych), Maciej Makoś (Zespół Szkół Rzemiosł Artystycznych), Mateusz Mazurkiewicz (Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych Nr 2), Ernest Obaz 9 Gimnazjum Nr 1), Michał Piasecki (Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 1), Patryk Ptak (Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 2), Emilia Rydzy (Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych) , Sylwana Rzepka (Gimnazjum Nr 4), Kamil Szydłowski (Gimnazjum Nr 2), Paweł Szynka (Zespół Szkół Przyrodniczo-Żywieniowych), Mateusz Śliwiński (Zespół Szkół Technicznych "Mechanik"), Weronika Tkaczuk (Gimnazjum w Zespole Szkół Elektronicznych), Luiza Zadrożna (Gimnazjum w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1), Katarzyna Zmysłowska (Gimnazjum w Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych ) i Gabriel Zieliński (Zespół Szkół Licealnych i Usługowych), a także Daniel Rostkowski z Gimnazjum w ZSP-Ż, który zrezygnował z pełnienia tej funkcji.

Wybory w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 zostały anulowane ze względu na naruszenie procedury wyborczej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (23) Dodaj komentarz

komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group