Piątek, 1 marca
Imieniny: Antoniego, Dawida, Radosława
Czytających: 9207
Zalogowanych: 22
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Elektryczne hulajnogi w Jeleniej Górze

Sobota, 16 maja 2020, 10:35
Aktualizacja: Środa, 20 maja 2020, 13:58
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Elektryczne hulajnogi w Jeleniej Górze
Fot. Przemek Kaczałko
W Jeleniej Górze pojawiły się hulajnogi elektryczne, które każda osoba pełnoletnia może wypożyczyć za pomocą specjalnej aplikacji.

Aby skorzystać z hulajnogi należy pobrać bezpłatną aplikację blinkee.city. Następnie założyć konto w aplikacji, zapoznać się z regulaminem, "podpiąć" kartę płatniczą i poczekać na weryfikację. Kolejnym krokiem jest zalogowanie się w aplikacji, gdzie należy odnaleźć najbliższy pojazd i zarezerwuj go bezpłatnie - od tego momentu jest 15 minut na dotarcie do pojazdu (chyba, że akurat znajduje się przy wolnym pojeździe). Ostatnim krokiem jest zeskanowanie QR-kodu widocznego na hulajnodze, po czym pojazd automatycznie się uruchomi.

Hulajnoga jest aktywna i gotowa do jazdy. Odepchnij się nogą, dodaj gazu i jedź, gdzie chcesz. Po przybyciu do celu zaparkuj pojazd w zaznaczonej na mapie strefie. Zakończ jazdę w aplikacji, klikając przycisk "Zakończ" - informują operatorzy sprzętu.

Hulajnogi są jednoosobowe, mają ograniczenie do 25 km/h, światła LED z przodu i z tyłu, a także dwa, niezależne od siebie hamulce - elektryczny oraz intuicyjny. Korzystać z usługi wypożyczenia elektrycznych hulajnóg mogą osoby pełnoletnie, które pobiorą aplikacje blinkee.city i zaakceptują regulamin. Warunkiem jest też posiadanie karty płatniczej.

Hulajnogi blinkee.city są czyszczone i dezynfekowane na bieżąco, czyli zawsze przy wymianie baterii lub gdy trafią do serwisu, a dodatkowo nasi serwisanci dezynfekują pojazdy, które stoją na ulicach. Niezależnie od naszej pracy dla bezpieczeństwa, w trakcie korzystania z pojazdów, zalecamy noszenie jednorazowych rękawiczek - zapewniają operatorzy.

Cennik dostępny jest na stronie: https://blinkee.city/pl/price-list

Jelenia Góra to kolejne miasto, w którym można skorzystać z tego typu formy przemieszczania się. Blinkee.city dostępne jest również w Trójmieście, Lublinie, Warszawie, Łodzi, Płocku, Piotrkowie Trybunalskim, Gliwicach, Elblągu, Toruniu, Bydgoszczy, Kołobrzegu, Koszalinie, Poznaniu, Krakowie, Białymstoku, Katowicach, Bielsku-Białej, Tarnowie, Radomiu, Szczecinie i Włocławku.

Twoja reakcja na artykuł?

106
66%
Cieszy
10
6%
Hahaha
1
1%
Nudzi
7
4%
Smuci
11
7%
Złości
25
16%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (47)

Dodaj komentarz
komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Na kogo oddasz głos w wyborach samorządowych 7 kwietnia do rady miasta/gminy/powiatu/sejmiku?

Oddanych
głosów
2292
Bezpartyjnych Samorządowców (partia)
8%
Konfederacje
11%
Lewice
8%
PiS
25%
PO
34%
Trzecią drogę
8%
Innych
8%
 
Głos ulicy
Czy popieramy protesty rolników?
 
Miej świadomość
CPK: Kluczowa inwestycja Polski zagrożona?
 
Rozmowy Jelonki
Pierwsze zdjęcie zrobiłem poczciwą Smieną
 
Aktualności
Złożyli wieńce pod krzyżem
 
112
Kobieta rodzi – policja pilotuje do szpitala
 
Aktualności
Na razie szaro, może będzie kolorowo
 
112
Wypiła pół whisky i wsiadła za kółko
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group