Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Środa, 9 lipca
Imieniny: Sylwii, Weroniki
Czytających: 11804
Zalogowanych: 114
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ekologiczna, wielka dynia w Cieplicach

Sobota, 9 września 2017, 12:18
Aktualizacja: 12:21
Autor: WAC
Jelenia Góra: Ekologiczna, wielka dynia w Cieplicach
Fot. WAC
Gigantyczna dynia wyrosła w przydomowym ogródku naszego Czytelnika, pana Krzysztofa w Jeleniej Górze – Cieplicach. Warzywo waży już ponad 60 kilogramów i nadal rośnie.

Nasiono, z którego wyrosła ogromna dynia trafiło do gleby na przełomie lipca i sierpnia. Włożył je do dziurki w ziemi, zrobionej przez pana Krzysztofa, jego dwuletni wnuk. Jak podkreśla działkowiec, warzywo jest hodowane całkowicie ekologicznie.

- Co tydzień dynia jest jedynie podlewana gnojowicą z pokrzywy, zaś jako źródło wapnia służą skorupki z jajek – opowiada pan Krzysztof. - Moja dynia cały czas rośnie, ma już około 2 metry obwodu. Planuję, że zostanie zerwana przed pierwszymi przymrozkami. Na pewno wraz z rodziną nie będziemy mieli problemu z jej zagospodarowaniem - ani kawałek się nie zmarnuje. Uwielbiamy krem, zupę z dyni, ciasto i placki z tego warzywa. Część zapewne trafi do słoików - dodaje.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Czy lokalne "kasyna" i gry hazardowe powinny być dozwolone bez koncesji?

Oddanych
głosów
813
Oczywiście, gra tylko ten kto chce
26%
Tak, jednak do pewnej kwoty - na niektórych działa to jak narkotyk
13%
Hazard powinien zostać całkowicie zakazany
49%
Nic nie trzeba zmieniać w przepisach
12%
 
Głos ulicy
Nie "siedzimy" na telefonach
 
Warto wiedzieć
Specjalnie szkoleni rosyjscy agenci sabotują w Europie
Rozmowy Jelonki
Strzelania będą tylko raz w tygodniu
 
Aktualności
Awaria wody usunięta
 
Karkonosze
Mandat za namiot w parku narodowym
 
Aktualności
Karłowicza rozkopana – prace w toku
 
Aktualności
Pszczelarze proszą o wsparcie
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group