Czwartek, 2 lutego
Imieniny: Marii, Miłosławy
Czytających: 8209
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Dziś w Teatrze TV dobry spektakl z absolwentką jeleniogórskiego „Żeroma”

Poniedziałek, 4 lutego 2013, 16:16
Aktualizacja: Wtorek, 5 lutego 2013, 7:10
Autor: Elster
Jelenia Góra: Dziś w Teatrze TV dobry spektakl z absolwentką jeleniogórskiego „Żeroma”
Fot. Archiwum Jelonki.com
Dzisiaj (4 lutego) w TVP1 o godz. 20.20 Teatr Telewizji przedstawi zrealizowany w 2002 roku mocny i świetnie zagrany spektakl Ryszarda Bugajskiego „Niuz”, z aktualnym tematem roli mediów we współczesnym świecie, ich mocy kreowania rzeczywistości, tworzenia faktów, wynoszenia na piedestał lub niszczenia jednostek. W obsadzie sztuki znalazła się także absolwentka jeleniogórskiego „Żeroma” – Magdalena Dąbrowska.

Chociaż nie jest to propozycja nowa, bo data telewizyjnej premiery inscenizacji miała miejsce dziesięć lat temu - 27 stycznia, sztuka jest warta obejrzenia. W rolach głównych zobaczymy Artura Żmijewskiego i Gabrielę Kownacką. W rolę młodej dziennikarki Jolanty Kuleszy, starającej się o pracę w redakcji informacyjnej prywatnej stacji telewizyjnej wcieliła się Magdalena Dąbrowska.

Urodzona we Lwówku Śląskim, uczyła się w Liceum Ogólnokształcącym nr 1 im. Stefana Żeromskiego w Jeleniej Górze, a jako nastolatka należała do grupy Teatru Bom-Baż działającej pod patronatem Miejskiego Ośrodka Kultury (dziś Jeleniogórskie Centrum Kultury przy ul. 1-go Maja – przyp. red.).

Po ukończeniu jeleniogórskiego „Żeroma”, rozpoczęła studia na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Na drugim roku studiów w ramach Festiwalu „Kraków 2000” zagrała Oblubienicę w biblijnym widowisku „Pieśń nad pieśniami” w reż. Moniki Rasiewicz, na czwartym roku wystąpiła w trzech spektaklach: „Fotel” wg Moliera w reż. Marty Stebnickiej, „Wesele u drobnomieszczan” Bertolta Brechta w reż. Tadeusza Bradeckiego jako Żona oraz „Nora” Henrika Ibsena w reż. Tomasza Gołębiowskiego w roli Krystyny Linde. Na profesjonalnej scenie zadebiutowała podwójną rolą Violi i Cesario w komedii szekspirowskiej „Wieczór Trzech Króli” w reżyserii Waldemara Matuszewskiego w poznańskim Teatrze Polskim, z którym była związana w latach 1999–2000.

Na szklanym ekranie można ją było oglądać m.in. w serialach: „Marzenia do spełnienia” (2001-2002), „Tak czy nie?” (2003), „Glina” (2003), „Lokatorzy” (2004), „Pensjonat pod Różą” (2004) w roli Barbary Białkowskiej, synowej Teresy, „Plebania” (2005) i „Na dobre i na złe” (2006). Przebiła się do świadomości telewidzów rolą pani komisarz Ewy Kaliny w serialu „Biuro kryminalne” (2005-2007) oraz jako pielęgniarka na oddziale ginekologii Szpitala Kolejowego we Wrocławiu w popularnej operze mydlanej Polsat „Pierwsza miłość” (2004-2008).

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1138
Tak
20%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group