Niedziela, 29 maja
Imieniny: Magdaleny, Urszuli
Czytających: 4366
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Dziś startują Wielkie Jeleniogórskie Juwenalia

Czwartek, 19 maja 2016, 9:03
Aktualizacja: 15:00
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Dziś startują Wielkie Jeleniogórskie Juwenalia
Fot. Archiwum Organizatora
Międzygalaktyczny Pochód Kosmiczny rozpocznie doroczną zabawę studentów trzech jeleniogórskich uczelni: Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej, Uniwersytetu Ekonomicznego i Politechniki Wrocławskiej. Czwartek i piątek (19–20.05) klucze do miasta będą w rękach studentów, którzy główną zabawę przewidzieli na polanie pod Grzybkiem.

Pochód studentów przebranych za kosmiczne postacie wyruszy o godz. 12:30 z placu pod Kościołem Podwyższenia Krzyża Św. (ul. 1 Maja), docierając na Plac Ratuszowy. Tam studenci odbiorą z rąk prezydenta klucz do miasta i udadzą się na polanę pod Grzybkiem (u zbiegu ul. Sobieskiego i Al. Jana Pawła II).

Dwa dni imprez na jeleniogórskich „błoniach” to święto nie tylko dla studentów. Tradycyjnie na koncerty ściągają tłumy mieszkańców Jeleniej Góry i okolic. W czwartek na scenie królować będzie rap i hip-hop, a zagrają: Sitek X JNR, Quebonafide oraz Trzeci Wymiar. Ponadto program imprezy wypełnią konkursy, gra miejska, czy wybory Miss Universe.

Z kolei w piątek będzie połączony z finałem Jeleniogórskiej Ligi Rocka, a więc usłyszymy finalistów wyłonionych podczas koncertów eliminacyjnych: Black Perfume, Crimson Valley, Comin oraz zdobywcy „dzikiej karty” Korpis Karmel. Przed ogłoszeniem zwycięzcy zagrają jeszcze Hanza oraz Chorzy, a gwiazdą drugiego dnia Juwenaliów będzie zespół Video.

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group