Wtorek, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 6940
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Dzikie wysypiska zasypują mieszkańców Orkana

Środa, 19 marca 2014, 7:22
Aktualizacja: Czwartek, 20 marca 2014, 7:31
Autor: Angela
Jelenia Góra: Dzikie wysypiska zasypują mieszkańców Orkana
Fot. Angela
– Dzikie wypiska śmieci na naszej ulicy są od wielu lat – mówi Beata Piekarska z ulicy Orkana w Jeleniej Górze. – Ale nigdy nie było tak, jak teraz – dodaje. Ewa Grześkowiak, naczelnik Wydziału Gospodarki Odpadami Komunalnymi i Ochrony Środowiska przyznaje, że sprawa jest jej znana i zapewnia, że dzikie wysypiska zaczną być usuwane od przyszłego tygodnia.

Worki ze śmieciami komunalnymi (w dużej mierze porozrywane i porozrzucane po całej okolicy), hałdy gruzu, styropianu, sterty opon, stare meble, lodówki, telewizory, setki butelek i inne odpady – wszystko to można zobaczyć jadąc wzdłuż ulicy Orkana i na jej obrzeżach.

- Wyrzucane są tu one regularnie – skarży się mieszkanka ulicy. – Śmieci dowożone są samochodami, z których wypakowywane są całe worki. Nasza okolica z pięknym stawem i gliniankami oraz pomnikiem przyrody zamieniła się w wysypisko. Podrzucanie odpadów nasiliło się wraz z podniesieniem cen za odbiór śmieci – twierdzi kobieta.

Inny mieszkaniec dodaje, że jeleniogórzanie sami organizowali akcję sprzątania okolicy, ale… - To jest walka z wiatrakami – mówi. – Uznałem, że to już nie ma sensu. Po porządkach jeden dzień jest czysto, a już następnego znów fruwają worki i leżą hałdy odpadów różnego pochodzenia – dodaje.

Ewa Grześkowiak zapewnia, że ulica Orkana jest na liście dzikich wysypisk, które będą likwidowane od przyszłego tygodnia.

- Takich miejsc mamy znacznie więcej, ale ulicę Orkana potraktujemy priorytetowo – mówi naczelnik Wydziału Gospodarki Odpadami Komunalnymi i Ochrony Środowiska. – Niebawem wyłoniona zostanie nowa firma do usuwania dzikich wysypisk, a obecne sprzątamy miasto bez konkursu – dodaje naczelniczka.

Sprawę zna również jeleniogórska Straż Miejska, która wielokrotnie odbierała zgłoszenia o dzikich wysypiskach na tej ulicy i przekazywała je do urzędu miasta.

- Za wyrzucanie odpadów grozi kara grzywny do 500 zł, wyższą kwotę może nałożyć sąd – mówi Artur Wilimek, rzecznik jeleniogórskiej Straży Miejskiej. – Prawdziwy problem polega jednak na tym, że trudno jest złapać sprawców na gorącym uczynku. Do ukarania lub przekazania sprawy do sądu potrzebujemy świadków, którzy oficjalnie złożą zawiadomienie i zgodzą się zeznawać, a niestety takich z ulicy Orkana nie mamy – dodaje A. Wilimek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (70)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group