Sobota, 25 czerwca
Imieniny: Doroty, Łucji
Czytających: 3342
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Dzień małych odkrywców w „Dziesiątce”

Piątek, 23 marca 2018, 11:26
Aktualizacja: Sobota, 24 marca 2018, 8:04
Autor: WAC
Jelenia Góra: Dzień małych odkrywców w „Dziesiątce”
Fot. WAC
W małych odkrywców poznających tajemnice Szkoły Podstawowej nr 10 przy ul. Morcinka w Jeleniej Górze zamienili się przyszli pierwszoklasiści, którzy wraz z rodzicami odwiedzili ją podczas wczorajszego (22.03) dnia otwartego.

Szkoła Podstawowa nr 10 była kolejną placówką oświatową w mieście, w której odbył się dzień otwarty. Ich założeniem jest pokazanie w zabawowej najczęściej formie przyszłym uczniom, że „nie taka szkoła straszna”. Rodzice obecnych przedszkolaków mogą zobaczyć jaką bazą dysponuje dana szkoła, zobaczyć wyposażenie pracowni i zadać nauczycielom i dyrekcji nurtujące ich pytania.

Organizatorzy dnia otwartego w podstawówce przy ul. Morcinka urządzili go w konwencji wyprawy małych odkrywców. Dzieci otrzymywały specjalną kartę, na której zaznaczały wykonanie różnego rodzaju zadań sportowych, artystycznych, a także sprawdzających wiedzę przygotowanych w pracowniach i salach lekcyjnych „Dziesiątki”. Jeszcze przed wyruszeniem na wycieczkę szkolnymi korytarzami goście imprezy zostali zaproszeni do szkolnej hali sportowej na pokaz zdolności tanecznych i wokalnych uczniów szkoły.

Szkoła Podstawowa nr 10 jest jedną z największych jeleniogórskich podstawówek - w 26 oddziałach uczy się 644 dzieci. Mają one do swojej dyspozycji 26 klas lekcyjnych (w tym dwie pracownie przyrodnicze i językowe), gabinet terapii pedagogicznej i logopedycznej, czytelnię, bibliotekę, świetlicę oraz bazę sportową. Działa Szkolne Centrum Informacji Multimedialnej. Już wkrótce placówka będzie drugą jeleniogórską szkołą podstawową, która będzie miała basen.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group