Poniedziałek, 5 czerwca
Imieniny: Walerii, Waltera
Czytających: 6491
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Dyskoteka na dworcu głównym

Sobota, 5 stycznia 2008, 7:45
Aktualizacja: Niedziela, 6 stycznia 2008, 7:57
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Dyskoteka na dworcu głównym
Fot. TEJO
Kolejarze chcą wydzierżawić część budynku stacji Jelenia Góra Główna na lokal rozrywkowy. Dlatego gmach ma być przebudowany. Zniknie, między innymi, główne wejście na hol dworcowy i wyjście na perony. Entuzjaści kolejnictwa zapowiadają protesty.

Tak wynika z niepotwierdzonej jeszcze informacji, którą nadesłał do nas Internauta. Zdradza on plany spółki Nieruchomości PKP, która od dłuższego czasu nosi się z zamiarem zagospodarowania części ziejącej pustką stacji. Na budynku jest nawet stosowne ogłoszenie.

– Taka przebudowa głównego wejścia na hol dworca całkowicie zniszczy ten zabytkowy obiekt. To jest szokujące. Kto będzie zbierał trupy pijanych ludzi, którzy będą mogli chodzić po torach? – pyta nasz informator.

W poniedziałek, 7 stycznia, ma się odbyć spotkanie z odpowiedzialnymi za dworzec przedstawicielami PKP. Ci jeleniogórzanie, których sprawa bulwersuje, mogą się tam pojawić i wyrazić swoje zdanie. Z nieoficjalnych doniesień wynika, że nie zostało wydane stosowne pozwolenie konserwatora zabytków.

Budynek dworca powstał w 1886 roku. Został rozbudowany w roku 1906 o wiaty peronowe, przejście podziemne oraz część poczekalni. Od początku XXI wieku gmach podupada. Przestała wówczas działać kolejowa świetlica, restauracja i bar. Te i inne pomieszczenia stoją puste i czekają na dzierżawcę.

Do sprawy wrócimy w poniedziałek.

Czytaj również

Komentarze (50)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy szkoły chronią przed rówieśniczą przemocą, zapewniając uczniom bezpieczeństwo w tym względzie?

Oddanych
głosów
855
Tak
10%
Nie
84%
Nie wiem
5%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group