Środa, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 6626
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Dyrektorska karuzela w muzeach

Środa, 2 lipca 2008, 14:19
Aktualizacja: 18:02
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Dyrektorska karuzela w muzeach
Stanisław Firszt osobiście czuje się kontynuatorem misji Seydela. Ale Muzeum Karkonoskiemu szefował będzie kto inny.
Fot. TEJO
Stanisław Firszt, dotychczasowy szef Muzeum Karkonoskiego, zostanie najpewniej nowym dyrektorem Muzeum Przyrodniczego. Od wczoraj nie jest nim Andrzej Paczos, który wyjechał z Jeleniej Góry z powodów rodzinnych.

Co prawda decyzja o odwołaniu Stanisława Firszta jeszcze oficjalnie nie zapadła, ale o karuzeli na stołkach mówi się głośno od czasu, kiedy było już pewne, że Andrzej Paczos zrezygnuje ze stanowiska.

Ze Stanisławem Firsztem nie udało nam się porozmawiać, bo nie ma go w pracy. Jeszcze nie tak dawno dawał do zrozumienia, że czuje się bardzo związany z Muzeum Karkonoskim i jest – w pewnym sensie – kontynuatorem misji Hugo Seydela, jego niemieckiego założyciela. Teraz najpewniej będzie realizował to zadanie w Pawilonie Norweskim, który jest siedzibą Muzeum Przyrodniczego.

Sprawa bulwersuje jeleniogórzan. Napisał do nas o tym Jacek Potocki. - Stanisław Firszt podobno zmuszony
został do złożenia rezygnacji). Biorąc pod uwagę to ile pracy dyrektor włożył w prowadzenie tej placówki, ile cennych inicjatyw pod jego kierownictwem muzeum podejmowało, a także to, że właśnie teraz
przygotowywana jest rozbudowa placówki, odwołanie St. Firszta jawi sie jako skandal. Choć właściwie wpisuje się to w aktualną tendencję - stanowiska w instytucjach podległych administracji publicznej tracą
bezpartyjni fachowcy, a ich miejsca zajmują... zobaczymy kto - czytamy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (36) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group