• Wtorek, 22 października 2019
  • Godz. 13:43
  • Imieniny: Korduli, Filipa, Halki, Salomei
  • Czytających: 6172
  • Zalogowanych: 16
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Dwór Czarne. Dobra passa w Nowym Roku?

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 30 grudnia 2010, 20:39
Aktualizacja: Środa, 26 stycznia 2011, 8:28
Autor: waskipp
waskipp
Fot. waskipp
Czy uda się wreszcie zakończyć trwający od kilkudziesięciu lat remont renesansowego zabytku na osiedlu Czarne w Jeleniej Górze?

O przeszłości, teraźniejszości i przyszłości tej budowli opowiada w programie „Dialogi Jelonki” Jacek Jakubiec, społeczny kustosz Dworu Czarne oraz prezes Fundacji Kultury Ekologicznej. Jego zdaniem są szanse, aby w nadchodzących latach ziściło się w końcu marzenie gospodarzy dworu i wróciła tam dawna świetność we współczesnym wymiarze służebności dla społeczeństwa Jeleniej Góry i turystów.

Na program zaprasza Konrad Przezdzięk.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (56) Dodaj komentarz

~Mam 30-12-2010 22:23
A moze rozliczyliby sie w koncu z wierzycielami?
~D Mysłek 31-12-2010 6:07
Jestem pełna słów podziwu i uznania dla Jacka Jakubca niemal w pojedynkę stał na straży, by ochronić tą cenną perełkę przed całkowitą dewastacją. Wiele już uczynił w tym zakresie na Dworze Czarne, ale wiele jest jeszcze do zrobienia. I tu całkowicie zgadzam się z wypowiedzią rozmówcy - tylko synergia działań zespołów ludzkich może zmaterializować wizję Kustosza, a który przecież jest też otwarty na sugestie i wizje innych należy tu podkreślić. Życzę zatem nadal tak wielkiego optymizmu, ale również nie tylko słowem życzliwych zespołów ludzkich ale i czynem.
~dd 31-12-2010 14:46
wskazana byłaby także informacja o całkowitych kosztach tego przedsięwzięcia i jego beneficjentach
~paradise 31-12-2010 20:22
Gratulacje dla Jacka! i słowa podziwu za upór i odwagę!
~J.Jakubiec 1-01-2011 18:10
Z wierzycielami rozliczają się (to do ~Mam), w miarę jak powstają po temu warunki. A wreszcie powstają. Dodam, że poza wierzycielami "oni" mają też dłużników. Co do całkowitych kosztów przedsięwzięcia: szacujemy je na ok. 10,5 mln zł. Ta kwota uwzględnia m.in. przeliczone na obecne ceny, koszty remontu ratowniczego z lat 1983-87 i późniejsze nakłady z okresu przed denominacją złotówki. Nie uwzględnia natomiast trudnego do wycenienia zaangażowania wielu wolontariuszy w ciągu ponad 20 lat. Pytanie o "beneficjentów" jest niejasne. Jeśli jest to ciekawość typu "a kto tę kasę skonsumował?" to wyjaśniam, że w ciągu 27 lat od rozpoczęcia remontu ratowniczo-zabezpieczającego, przez plac budowy "Dwór Czarne" przewinęła się może nawet setka różnych wykonawców i podwykonawców, mniejszych i większych specjalistycznych firm, pojedynczych rzemieślników etc. Są na to całe szafy dokumentacji, także rozliczeniowej... Pozdrawiam PT Komentatorów z Nowym Rokiem ! Jacek Jakubiec
~ 2-01-2011 19:41
DOLNOŚLĄZAK. J.J.to nietuzinkowy, pozytywnie zakręcony facet minionej epoki. Pan J.J. błysnął na przełomie lat 70/80 - w okresie aktywności J.Gozdowskiego /Bieg Piastów/, S.Rażniewskiego /Łysa Góra/, M.Podworskiego /pierwszy polski festiwal Pic-nic country, oraz centrum wypoczynkowo-hotelowe za marketem/. Ci trzej swoje projekty zrealizowali. Pan Jacek utknął w fazie , której nazwać nie potrafię. Mimo wszystko podziwiam, życząc wytrwałości, zrozumienia oponentów i sukcesów.
~do 19:41 2-01-2011 23:58
bo J.J. to nie Twój kumpel (?) i temu nie potrafisz nazwać? Bieg Piastów i Łysa Góra same się nakręcają (mimo wszystko wieczne ukłony dla Jula i dla Mistrza); natomiast po działaniach Marcina ... pustka i ruiny! W przypadku J.J. ruiny zamieniają się w perłę (również kulturalną). Cóś się starzejecie Tow. Dolnoślązaku.
~Zeglarz 3-01-2011 1:33
Kochani! Przygladam sie poczynaniom p.Jacka od wielu juz lat niejako z `zewnatrz kraju`i przyznaje ze tacy wlasnie jak on daja nadzieje ze naprawde jeszcze bedzie dobrze miedzy Odra a Wisla... Kiedy dowiaduja sie o nim cudzoziemcy (szkoda ze tak nieliczni...) nie moga wyjsc z podziwu ze tacy jeszcze istnieja...Badzmy szczerzy i spogladajc na nasze lustrzane odbicie zapytajmy samych siebie - a co sami zdzialalismy, czy chocby i probowalismy...Bo moglismy zawsze i tak naprawde nadal mozemy, ot chocby podlaczajac sie do niepoprawnego Optymisty z Dworu Czarne...
~????????? 3-01-2011 13:54
Wszystkie dotacje jakie otrzymał Dwór Czarne /Jakubiec/z mocy prawa powinny być skontrolowane przez Urząd Kontroli Skarbowej lub Najwyższą Izbę Kontroli a następnie podane do publicznej wiadomości .Jest to potrzebne do oczyszczenia atmosfery i dalszych dotacji bądż do pogonienia Jakubca.Ten REMONT ZBYT DŁUGO TRWA - pytanko DLACZEGO ?
~ 3-01-2011 19:58
ad. 23:58. Żałuję, że J.J. nie miałem okazji poznać osobiście. Nie Marcin doprowadził swoje dzieło do ruiny. Włodarze J.G. zanim zorientowali się co to jest Pic-nic country, festiwal przeniesiono do Mrągowa. Posługujesz się archaicznym zwrotem "towarzysz". Czyżby dopadła Cię nostalgia ? ad. ~???????? z 13:54. Polemikę można podjąć z kimś kto ma nikłe rozeznanie w sprawie. Ciebie należy unikać. Czytając koment - "z mocy prawa" - należałoby oddać Cię pod opiekę bolesławieckich specjalistów. DOLNOŚLĄZAK.
~wróżka 5-01-2011 3:07
W jednakowym czasie zaczynali odbudowę zamków .Jedni własnymi rękami inni siłą najemnych roboli z pomocą dotacji państwowych. Porównajmy tych optymistów i pesymistów. Ci pierwsi po 5 latach wytężonej pracy już dawno odbudowali swoje zamczyska. Oceńmy w kontekście porównań z innymi zamkami nie tylko na dolnym śląsku a ocenę pozostawiam Panu Bogu,Gdybym zdecydował się na krytykę odesłano by mnie do psychologa lub psychiatry ,gdyż przerabiamy "małpienie asertywności amerykańskiej" w ogłupianiu zółtodziobów w Polsce.
~ad 5-01-2011 9:46
Do (J. Jakubiec ) zobowiazania zaciąga się wtedy, gdy są gwarancje i warunki ich spłaty. Nierzetelność naszych dłużników nie usprawiedliwia naszej nierzetelności. Tych ocen nie można kwestionować.
~ 5-01-2011 13:03
do ~ad : ...i nie kwestionuję. Bo to kanon racjonalnego i uczciwego działania w każdym z sektorów. Jednak biedny (na ogół wręcz żebraczy) polski sektor obywatelski - jest w sytuacji szczególnie trudnej i o tym można by się długo rozwodzić, bo to temat - rzeka. Pisze Pan/Pani, że zobowiazania podejmuje się, gdy "są gwarancje". Tak, ale proszę się rozejrzeć ile inicjatyw i podmiotów pada, mimo że jakieś "gwarancje" były. Choćby dziś: ile obwodnic w Polsce nie powstanie, mimo ze są konieczne, były planowane a czasem gwarantowane. FKE miała już iluś, wydawałoby się, cennych sojuszników, miała szereg znakomitych deklaracji finansowego wsparcia, ale znany scenariusz się powtarzał: partner "chciał dobrze, a wyszło jak zawsze". Dziś nasza sytuacja zmienia się. Powstał i krzepnie krąg ludzi, Polaków i cudzoziemców, którzy widzą rzeczywisty potencjał jaki istnieje w Dworze "Czarne" i wokół niego (topograficznie ale też w przenośni) i zamierzają uczynić wszystko, by ten potencjał przestał
~Neira 5-01-2011 15:38
Panie Inżynierze Kustoszu Dworu Czarne - I co Pan powie na nominację doradcy medialnego w ratuszu?. A może Ksiądz Proboszcz by też coś powiedział?.
~J.Jakubiec 5-01-2011 22:05
Chyba przekroczyłem limit znaków i ostatnie słowa wypadły. Miało być : (...) by ten potencjał przestał być blokowany tylko dlatego, że brak nam stałego, choćby skromnego zasilania finansowego. I by uciekały kolejne ważne granty, tylko dlatego, że FKE nie ma rezerw na tzw. "udział własny" (przeciętnie - 25% wartości projektu) ... Do Pani / Pana (ach ta anonimowość...) "wróżki" odezwę się odrębnie. Jacek Jakubiec
~wrózka 6-01-2011 8:52
Panie " żeglarzu", właśnie żegluję w obecnym prawie poslich poczynań nie wywiązywania się z umów ustanych ustaleń telefonicznych bez spisania na papiórku mimo zapisu w K.C. nadal obowiązującego przepisu ulegającemu zanikowi w życiu?. Windykacja obecna bardzo skuteczna miała miejsce w Mysłakowicach. Dłużnik otrzymał za nie zapłacenie faktury w prezencie jeszcze dodatkowo malowanie obiektu, taką farbą, że nie można tego usunąć. Skład farby znany tylko "malarzowi windykatorowi". Ciekawie też by wyglądał Zamek Czarne w takim niechcianym kolorze! Odpuściłem dłużnikowi dług ale chciałbym znaleźć tego "malarza windykatora" , by pogratulować pomysłu i odwagi wykonania usługi z nawiązką. / jak ci mało to masz jeszcze /. Wykonałbym robotę bez faktury zgodnie z zasadą "co mi zrobisz jak mnie złapiesz?" Zawalone sądy sprawami w swoim poczynaniu „kapitalistycznej odpychologii stosowanej na wzór angielski z efektem miernym ,biernym wymuszają radykalne „prawo bezprawia”
~piecyk 6-01-2011 11:51
Należy u tego p.Jakubca przeprowadzić kontrolę dla czystości tej sprawy.Na ulicy mówią o różnych dziwnych" niedoróbkach". Niech KONTROLA NIK lub UKS to wyjaśni.
~JukOle 7-01-2011 15:02
Pragnę zadać pytanie... Złośliwym i Zakompleksionym "diabełkom" i im podobnym - ludziom bez odwagi by pokazać twarz... Czy to Was podnieca, kiedy tak niewybrednie atakujecie i krytykujecie... Nie wiem skąd macie w sobie tyle próżnej przekory i zajadłości w opluwaniu Dworu Czarne i Fundacji Kultury Ekologicznej!!! Ale chyba jesteście rodem z przysłowiowego "polskiego piekła", w którym diabełki i rozmaite wróżki pilnują bacznie, by nikt, kto im nie pasuje, kto ich przerasta, albo na kogo się obrazili... nie wychylał się ponad ich, (diabełków, wróżek i im podobnym), poziom... Czyżbyście zazdrościli...???
~JukOle 7-01-2011 15:08
Zapraszam do Dialogu, Rozmowy, DYSKUSJI... Jeśli macie odwagę, Panowie i Panie... podniesioną przyłbicą podjąć merytoryczną rozmowę i dyskusję o Dworze Czarne, Fundacji Kultury Ekologicznej i ZASŁUGACH Pana Jakubca dla tego miejsca, dla Jeleniej Góry i Regionu... choćby długą, ale owocną dla Wszystkich Zainteresowanych tej sprawie... Będę chętnie dyskutował, polemizował... ale przede wszystkim uważnie słuchał Waszych racji i rzeczowych argumentów... Miejcie odwagę przyjąć moje zaproszenie... Albo... ZAMILCZCIE i Przeproście za Waszą małość w ocenie Prawdy.
~JukOle 7-01-2011 15:15
Trudno jest mi zniżać się do poziomu anonimowych, krytyków Dworu Czarne, Fundacji Kultury Ekologicznej i Pana Jacka Jakubca - twórcy, animatora i wytrwałego od wielu lat lidera i menedżera, który niedawno został uznany Człowiekiem Roku... w Regionie... Tym chętniej podejmę merytoryczną polemikę ze wszystkimi i z każdym z osobna PT. "diabełkami" z krytykanckim nastawieniem w tej dyskusji...:) A teraz przyjmijcie, Proszę - moje Serdeczne Życzenia Pomyślności i Pogody Ducha na cały 2011 Rok... Szczęśliwego Nowego Roku!!!
~JukOle 7-01-2011 15:31
Szkoda, że PT. "piecykowie i inni", wzywający do dywanowych nalotów kontrolnych na Pana Jacka Jakubca, będąc tak "zatroskany" czystością sprawy... nie znajduje w sobie ani siły ani ochoty na obiektywną ocenę tego, co i przez kogo zostało przez długie lata zrobione na Dworze Czarne... i tego, że ani Pan Jacek Jakubiec ani PT. zarządy Fundacji FKE, pracując społecznie, nie dorobiły się ani futer z gronostajów, ani mercedesów, ani innych dóbr, które mogłyby być kością niezgody i krytykanctwa... A JEŚLI NIE POTRAFIĄ PAŃSTWO TEGO DOSTRZEC... TO POP CO WOŁAĆ NA POMOC... NIK, UKS i Wszystkich Świętych Fiskalnych...W SYTUACJI, KIEDY NA OCZACH WSZYSTKICH Polska idzie w ślady Irlandii i Grecji a 60 Spółek z o.o. zarządzających polskimi kolejami nie potrafi nawet napisać poprawnie i wdrożyć Rozkładu Jazdy PKP... Szkoda,ze Państwo "piecykowie" poświęcają tyle energii sprawie i ludziom tak transparentnym jak Dwór Czarne, Fundacja Kultury Ekologicznej i społeczny Kustosz Dworu Czarne, Pan Ja
~Lorneta 7-01-2011 15:34
JukuOle,patrzę i patrzę,ale "diabełków" nie widzę.Pokazały się tylko wróżki.
~JukOle 7-01-2011 15:37
... Pan Jacek Jakubiec...:) Proszę o wyrozumiałość Pana Jacka Jakubca i wszystkich PT. uczestników tej dyskusji za "urwane imię Pana Jacka Jakubca w ostatnim poście!!!
~JukOle 7-01-2011 15:41
... bo diabełki się albo pochowały... albo przefarbowały... albo przypięły anielskie skrzydełka...:) Pozdrawiam!
~JukOle 7-01-2011 15:46
... bo diabełki się albo pochowały... albo przefarbowały... albo przypięły anielskie skrzydełka...:) Pozdrawiam!
~Lorneta 7-01-2011 17:32
JukuOle,dziekuję za trafne określenie atmosfery /aury/ zabytkowego obiektu jakim jest Dwór Czarne.Podobnie bywa w starych pałacach, zamczyskach itp. Dosiego Roku.
~___~~~~----- 7-01-2011 18:00
"kruk krukowi oka nie wykole","widnykator malarz" lepszy od sadu ?
~JukOle 7-01-2011 22:40
Kończy się kolejny, 7. dzień Nowego 2011. Roku... Ponad 700-letni Dwór Czarne widział już wiele... przeżył już niejedno... Żadne wirtualne jęki i skomlenia bezimiennych "dyskutantów" dorzucających tu swoje zgorzkniałe cegiełki krytyki nie są w stanie zaszkodzić temu co jest już zrobione... i zarazem nie pomagają temu, co powinno i co może być jeszcze zrobione na Dworze Czarne dla Dobra Wspólnego... Może więc - zamiast utyskiwać i narzekać zza wirtualnego węgła niebytu - lepiej spotkać się twarzą w twarz... w realu... w gronie tych naprawdę zainteresowanych Dobrą Przyszłością Dworu, Jeleniej Góry i Regionu... Bo pracy jeszcze sporo, a sukces będzie miał jak zawsze wielu ojców...:) To taka refleksja na Dobranoc... i na kolejne Dzień Dobry kolejnych dni AD. 2011...
~J.Jakubiec 7-01-2011 22:48
J. Jakubiec Zapowiadając odniesienie się do wpisu „wróżki” miałem na myśli jego (bo nie „jej”, jak widzę) wpis nocny z 5.01. g. 3:07. Czyni Pan porównanie dwóch kategorii tych, co odbudowują zamki. Znam bardzo wielu takich inwestorów w regionie, z większością łączą nas sojusznicze kontakty, duży udział w tworzeniu takiego klimatu ma Fundacja Doliny Pałaców i Ogrodów. Choć reprezentujemy różne sektory, istnieje tu w sumie znakomity poligon współpracy i cennych doświadczeń dla branży konserwatorskiej. W mozaice jej dorobku są takie spektakularne sukcesy, jak przeprowadzona w ciągu dwóch lat odbudowa zespołu pałacowego „Wojanów”, czy nieco wcześniej - pełna sanacja, w ciągu 18 miesięcy (!) „Kliczkowa”. To rekordy godne podziwu. Ale… czego one dowodzą? Po pierwsze, że „Polak potrafi” (branża konserwatorska to jeszcze niedawno jedna z polskich specjalności eksportowych!), o ile – to po drugie – jest tzw. płynn
~J.Jakubiec 7-01-2011 22:56
(bezlitosne jest to przycinanie tekstów, doklejam resztę...) ...płynność finansowa. Dwór „Czarne” ją miewał, niestety „skokami”. Intensywne prace trwały tu w latach 2000-2001 i 2005 z ułamkami. Razem 3 lata i trochę. Gdyby takie szczęście trwało ciurkiem przez 5 lat (jak „wróżka” poucza) to i „Czarne” byłoby już gotowe. Tak nie jest, ale to stan na dziś… Poza tym: kilkuletnie zastoje nie zmieniają faktu, że Dwór żyje non stop niemal pełnią życia. Mówią o tym 4 tomy zamkowej księgi gości z kilkoma tysiącami wpisów (ok. 20 języków z całego świata), liczne kontakty partnerskie, napływ ofert współpracy, segregatory ciekawych projektów. Zapewniam, że to, co najciekawsze dopiero nadchodzi… Drugiego Pańskiego wpisu po prostu nie rozumiem. Tym niemniej pozdrawiam Jacek Jakubiec
~............ 8-01-2011 7:55
@ JukOle - Jeśli Dwór Czarne i Fundacja Kultury Ekologicznej takie transparentne, to czego tu się obawiać, jeśli chodzi o wszystkich świętych fiskalnych? Jeśli wszystko dobrze, to lepiej aby przyszły te organy i to potwierdziły, i pozamykały usta wszystkim niewiernym Tomaszom! Nieprawdaż?;-) Czy kiedykolwiek postała na Dworze Czarne noga jakiegokolwiek sprawdzacza zaszłości? Pozdrawiam Kustosza Dworu Czarne i życzę płynności finansowej, dla dobra wszystkich zwiedzających.;-)
~JukOle 8-01-2011 13:14
Z całym szacunkiem dla instytucji kontrolnych i tych "niewiernych Tomaszy", którzy mają odwagę stanąć do rozmowy i złożyć doniesienie do organów kontrolnych, że mają miejsce nieprawidłowości. Ot, prosta procedura. Natomiast nie mam szacunku dla pospolitych pieniaczy i "dupków" bezimiennych i bez twarzy, których w liczbie nie więcej niż siedmiu... próbują wywołać burzę w szklance wody. Ciebie Przyjacielu bez kręgosłupa również zaliczam do grona nijakich postaci z podkulonymi ogonami..., którzy głośno szczekają z ukrycia, szczególnie zajadle od czasu pojawienia się Internetu, którzy jak wiadomo sprzyja ułomnym cieniasom i pozornym patriotom... Myślę, że nikt nie ma niczego do ukrycia i w Dworze Czarne i w FKE. Transparentność wynika stąd, że każdy może zbadać akta FKE w KRS-ie. Każdy też widzi postęp w odbudowie Dworu Czarne. Dość powiedzieć, że gdyby były podstawy do składania doniesienia o nieprawidłowościach... miasto Jelenia Góra byłoby pierwszym podmiotem uprawnionym i zobligowa
~JukOle 8-01-2011 13:18
... znowu obcięty tekst...: miasto Jelenia Góra byłoby pierwszym podmiotem uprawnionym i zobligowanym do takich działań. Równie dobrze można by zawiadomić organy ścigania na okoliczność fałszywych pomówień przez anonimowych dupków na stronach internetowych... Ale na CIENIASÓW SZKODA CZASU!!! Myślę, że ważniejsze jest budowanie niż burzenie, choć znam blondynkę, która twierdzi, że "Lepiej burzyć, niż nużyć" Sorry jeśli uraziłem kogokolwiek, używając określenia "dupek" i "cienias"... ale pomyślałem sobie, że być może zadziała stare porzekadło... "uderz w stół, a nożyce się odezwą"... i szczurki, które z ukrycia podgryzają Dwór Czarne i Pana Jacka Jakubca wyjdą z ukrycia...:) Pozdrawiam raz jeszcze Wszystkich uczestników tej polemiki!!!
~D. Mysłek 8-01-2011 13:39
Nie masz Kustoszu wdzięczności wielu leniuszków silnych w słowie pisanym, nie bacząc na to żółwim tempem postępu udowodniłeś, że mury zamku mocno stoją na fundamencie bytu, muszą dopiec.Wszak mogło być inaczej! Cóż może więcej stający w pojedynkę człowiek ratując życie Dworu Czarne bez środków i narzędzi? Nie wygrałeś w lotto, bo pewnie zainwestowałbyś także wygraną, by spełnić przede wszystkim swoje marzenie! Tu też, by dochodzili skąd zdobyłeś fundusze, a zaspokoiwszy ciekawość głupcem by okrzyknęli, że swoje inwestujesz. Zatem radzę nie przejmować się i robić swoje. Życzę pozyskania dynamicznie działającego zespołu i napływu środków pieniężnych
~JukOle 8-01-2011 13:45
... znowu obcięty tekst...: miasto Jelenia Góra byłoby pierwszym podmiotem uprawnionym i zobligowanym do takich działań. Równie dobrze można by zawiadomić organy ścigania na okoliczność fałszywych pomówień przez anonimowych dupków na stronach internetowych... Ale na CIENIASÓW SZKODA CZASU!!! Myślę, że ważniejsze jest budowanie niż burzenie, choć znam blondynkę, która twierdzi, że "Lepiej burzyć, niż nużyć" Sorry jeśli uraziłem kogokolwiek, używając określenia "dupek" i "cienias"... ale pomyślałem sobie, że być może zadziała stare porzekadło... "uderz w stół, a nożyce się odezwą"... i szczurki, które z ukrycia podgryzają Dwór Czarne i Pana Jacka Jakubca wyjdą z ukrycia...:) Pozdrawiam raz jeszcze Wszystkich uczestników tej polemiki!!!
~............ 8-01-2011 19:18
@~JukOle | Jeśli wszystko jest dobrze, to czego tu się bać, no i tak nerwowo reagować? Po co obrzucać epitetami ludzi, którzy w dobrej wierze sugerują poddanie się sprawdzeniu właśnie w celu ucięcia wszystkich podejrzeń i pomówień, jeśli takowe się pojawiają w internecie? Nie znam nikogo z Dworu Czarne ani uwarunkowań tam panujących, czytam sobie ten portal i znajduję różne komentarze internautów, jedne pozytywne, inne negatywne. I tyle. Pozdrawiam!
~JukOle 10-01-2011 11:23
Nie tak dawno(...) Brygady antyterrorystyczne w blasku jupiterów „doprowadziły do bankructwa i zakuły w kajdany Optimusa i JTT”!!! Przyjacielu (~...), piszesz: "Nie znam nikogo z Dworu Czarne ani uwarunkowań tam panujących, czytam sobie ten portal i znajduję różne komentarze..." Odpowiadam w swoim imieniu: Nikt się chyba niczego nie boi. A wpisy, pełne epitetów.Ot, co. jak zwykle, a nawet bardziej zdecydowanie,(łapię za kark lub atakuję napastników), reaguję zawsze wtedy, kiedy widzę chuliganów okładających pięściami przechodnia, gdy w tym samym czasie gapie wołają: wezwać policję, straż miejską, (NIK, UKS!) Nie pytam czy wystraszeni gapie, czy rozzuchwaleni napastnicy mają rację, lecz BRONIĘ napadniętego. A DLACZEGO? Dlatego, że w tym przypadku, (DC. FKE i Pana Jacka Jakubca), by uniknąć pomyłek i nie wylać dziecka z kąpielą, i dodatkowo zachęcić do pozytywnej konstruktywnej dyskusji, krytyki, DIALOGU. Bo choć Optimus, Onet.pl i fabryka komputerów JTT, to nowoczesno
~JukOle 10-01-2011 11:30
... to nowoczesność i postęp inna niż stary zamek Dwór Czarne, jednak podobieństwa można by znaleźć liczne... Przyjacielu (~............ ), Był kiedyś Pan Kluska, szef Optimusa, był kiedyś JTT... Obie firmy i ich właściciele zostali wywołani pod hasłem: "Łapaj złodzieja" - przez "anonimowych" donosicieli do tablicy przed UKS, NIK itd. itp. I co? i Nic! Doszło do wywalenia z rynku i Optimusa i JTT. Ludzie pracy i sukcesu nazwani złodziejami odcierpieli swoje, a po latach zostali przeproszeni. Budżet zrekompensował ich straty. Ale żaden anonimowy donosiciel nie zapłacił grosza za koszty kontroli i straty jakie ponieśli ludzie i budżet... Tak ja to widzę... tę z pozoru niewinną i nawet "obywatelską" postawę wirtualnych napastników i gapiów.
~JukOle 10-01-2011 11:34
I dlatego staję w obronie. Nie tylko Pana Jakubca i Dworu Czarne... ale interesu publicznego. Niedowiarkom polecam spotkanie w realu i szczerą dyskusję... wówczas przedstawię pełne brzmienie mojego imienia i nazwiska - JukOle... Pozdrawiam Wszystkich chętnych do spotkania w realu, z nadzieją, że Pan Jacek Jakubiec zorganizuje takie spotkanie i da szansę wszystkim stronom, które zadeklarują chęć udziału w dyskusji na Dworze Czarne zanim stopnieją śniegi tegorocznej zimy...:) Jurek O.
~JukOle 10-01-2011 21:04
I co...? już się wypaliły słomiane zapały tych co wołali: /...06-01-2011 11:51 | ~piecyk | Należy u tego p.Jakubca przeprowadzić kontrolę dla czystości tej sprawy.Na ulicy mówią o różnych dziwnych" niedoróbkach". Niech KONTROLA NIK lub UKS to wyjaśni.../ Raptem dni kilka minęło od początku tej wirtualnej dyskusji... I zabrakło Wam, mości krytykanci... odwagi czy argumentów by kontynuować myśli nieuczesane??? Dwór Czarne, dzięki zapałowi, wytrwałości i mozolnej pracy Pana Jacka Jakubca i ludzi, których potrafił skupić wokół siebie i zapalić do pracy i do idei FKE... długie lata był odbudowywany kamień po kamieniu, z kamieni często zbieranym z okolicznych pół po-PGR-owskich... Może dobry to moment, by miast krytykować i narzekać... przyłączyć się i pomóc w dalszej odbudowie Dworu Czarne, by "wreszcie zakończyć trwający od kilkudziesięciu lat remont renesansowego zabytku na osiedlu Czarne"...?!!! Pozdrawiam nieustająco:-)
~JukOle 11-01-2011 10:21
Zdaniem Pana Jacka Jakubca: "są szanse, aby w nadchodzących latach ziściło się w końcu marzenie gospodarzy dworu i wróciła tam dawna świetność we współczesnym wymiarze służebności dla społeczeństwa Jeleniej Góry i turystów". To cytat z redakcyjnego wstępu do dyskusji na forum, która na początku, tj. 30. grudnia ubr. wywołała mały, ale ożywiony ruch w reakcjach "ulicy", (jak to określiła jedna z anonimowych osób), na temat, który chyba jest wart głębszej refleksji społeczności lokalnej... Szczególnie, jeśli zależy nam na dobrej promocji miasta Jelenia Góra i Regionu a nawet Euroregionu... nie na poziomie "ulicy" lokalnej ale na poziomie szerszym..., europejskim i światowym...! już za kilkanaście miesięcy, przy okazji EURO 2012 Polska, Wrocław i Dolny Śląsk przyciągną uwagę nie tylko kibiców piłki nożnej, ale turystów i mediów - w dużo mocniejszym wymiarze niż kiedykolwiek dotąd...(!!!) Może więc WARTO pokazać się z jak najlepszej strony, w tym pokazać Dwór Czarne - zabytek DUŻO Ba
~ 11-01-2011 10:26
... znowu cenzura ilości znaków:-)... zabytek DUŻO Bardziej ATRAKCYJNY niż dziesiątki pałacyków zamienionych na hotele i domy "uciech", co jak wiadomo jest również"atrakcyjne turystycznie"... ale czy tylko o TO chodzi zatroskanej na początku dyskusji ulicy...??? A może spotkajmy sie w gronie zainte4resowanych dobrym Jutro Dworu Czarne jeszcze w karnawale, (może na Walentynkowych tańcach), by w życzliwej atmosferze podyskutować jak najlepiej pokazać atrakcyjność Jeleniej Góry i Regionu na przykładzie Dworu Czarne. WARTO to zrobić!!!
~JukOle 11-01-2011 10:33
Więc ZAPRASZAM Wszystkich uczestników tej dyskusji, zróbmy coś dobrego RAZEM. Dla Jeleniej Góry i Regionu... Biorąc dobre przykłady z Dworu Czarne i oraz zaangażowania i wytrwałej konsekwencji w działaniu Pana Jacka Jakubca!!! Zapraszam do konstruktywnych propozycji i współpracy. Pozdrawiam Serdecznie!!!
~JukOle 11-01-2011 10:50
Kto pierwszy przyjmie to moje Zaproszenie? Czekam do 31. stycznia 2011 r.:) Jeszcze 21 dni... W nadziei, że na pytanie postawione w tytule tej dyskusji: "Dwór Czarne. Dobra passa w Nowym Roku? znajdzie się Twierdząca, Pozytywna odpowiedź, może wiele pozytywnych odpowiedzi, Waszego, Drodzy uczestnicy tej dyskusji, autorstwa...!!!
~diabelek 11-01-2011 11:16
... przeciez napisałem w starym roku, że zawijam sie do Wrocławia ... i tak zrobiłem ... po diabla mi te małomiasteczkowe dyskusje o niczym ... własnie na przykładzie "DC" mozna zobaczyć jak sie rozmawia, ustala, dogrywa, definiuje ... pozatym nie dizeje sie nic ... tzn niewiele własciwie ... jak już sie trafi zewnetrzny inwestor, to cos "dłubnie" ... a później jest jak jest ... i tyle ... JukOle ... także nie podpinaj mnie pod ten watek, bo mnie nie było ... masz racje, byłem w swoim swiecie ... jakże dalekim od "realiów" Jeleniej Dziury ...
~JukOle 11-01-2011 11:55
Kto pierwszy przyjmie to moje Zaproszenie? Czekam do 31. stycznia 2011 r.:) Jeszcze 21 dni... W nadziei, że na pytanie postawione w tytule tej dyskusji: "Dwór Czarne. Dobra passa w Nowym Roku? znajdzie się Twierdząca, Pozytywna odpowiedź, może wiele pozytywnych odpowiedzi, Waszego, Drodzy uczestnicy tej dyskusji, autorstwa...!!!
~JukOle 12-01-2011 13:26
Jeszcze 20 dni... Nie ma chętnych...???
~............ 12-01-2011 20:46
do Jukole - Dlaczego uważa pan, że wszystkie organy kontrolne "napadają" na kontrolowane podmioty? Był Pan kiedyś przez nie napadnięty osobiście? Nie okazywał pan nigdy np. biletu do kontroli (gdziekolwiek, np. w filharmonii lub w autobusie) lub dowodu osobistego na żądanie policjanta lub czego innego na prośbę uprawnionego organu? Z jakiego powodu uważa pan takie działania za napaść? Te instytucje działają w majestacie prawa na podstawie ustaw uchwalonych przez sejm.
~............ 13-01-2011 7:59
Dworowi Czarne naprawdę życzę jak największej płynności finansowej. Idea sposobu funkcjonowania i przeznaczenia tego Dworu - na cele publiczne i kulturalne, a nie na hotel albo na inny dom uciech - jest wg mnie jak najbardziej słuszna. Bardzo dobrze, że swego czasu wykorzystano dwór na przedstawienia teatralne, oby tak dalej!
~ 20-01-2011 12:10
Czekam jeszcze 12 dni... Dlaczego nadal nie ma chętnych??? Choć od 8 dni nikt, z wyjątkiem "~............ |", który D.C. płynności finansowej... Ponieważ padło pytanie do mnie... Odpowiadam: NIKOMU, a tym bardziej organom kontrolnym nie przypisuję "napadania" na kogokolwiek! Przywołując konkretne przykłady "niedoskonałości" procedur kontrolnych... odniosłem tamte dwa FAKTY do realiów jeleniogórskich... by uświadomić wszem i wobec... konkretnych pomówień, (bo "wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy"), że skutkiem fałszywego posądzania i wyników ewentualnej kontroli Dworu Czarne i Osoby Pana jacka Jakubca... byłyby li tylko stracone publiczne pieniądze i poczucie, że znowu cała "para poszła w gwizdek"! A nie o to chyba chodzi... Jak widać słomianym zapałem wykazali się PT. "Uzdrowiciele" wyżej lamentujący, że "Źle się dzieje w państwie Duńskim". Pozdrawiam nieustająco!!! Jurek O.
~JukOle 20-01-2011 12:15
Sorry, że Zapomniałem się podpisać pod tekstem wyżej ale to ja... JukOle... Również Sorry dla "~............ |", bo w wypowiedzi powyżej miało być: że "~............ |", ŻYCZY Dworowi Czarne płynności finansowej... więc to dobre życzenia! JO.
~JukOle 30-01-2011 11:58
Kończy się pierwszy miesiąc Nowego Roku 2011... Jutro raz jeszcze odwiedzę to miejsce, by zobaczyć czy pojawili się chętni do przyjęcia mojego zaproszenia na kontynuacje spotkania i rozmowy o Dworze Carne w realu... najlepiej na Dworze Czarne... Teraz poszukam w InterNecie informacji za hasami Dwor Czarne, Jacek Jakubiec, Fundacja Kultury Ekologicznej, Dobra passa... Pozdrawiam Serdecznie Wszystkich Panstwa, ktorzy tu zawitali!!! Jurek O.
~JukOle 1-02-2011 11:14
Witam uprzejmie i nieustająco w nadziei, że uda się zorganizować spotkanie w realu z wszystkimi, którzy są naprawdę zainteresowani rozwojem Dworu Czarne dla dobra lokalnej i nie tylko lokalnej społeczności!!! Jak widać powyżej... moje zaproszenie, by do 31. stycznia tego roku zgłaszać swój akces do udziału w spotkaniu i dyskusji o Dworze Czarne... nie zostało przyjęte przez nikogo z PT. mniej lub bardziej anonimowych autorów wpisów w tej dyskusji...:) No cóż, taka jest i natura internetu i słomianego zapału większości Polaków... a Internet sprzyja ludziom bez twarzy i bez odwagi...
~ 1-02-2011 11:27
Kochani i Mili moi... nie wiem jak Was tytułować... "bezimienni tchórze"...? Tchórz jest zwierzę drapieżne, zuchwałe, odważne, rzucające się na silniejszego nawet przeciwnika. Jak wobec tego stał się symbolem braku odwagi? A może "leniwcy pospolici"...? Leniwiec jest dość pospolitym zjawiskiem występującym w przyrodzie, głównie w sferze homo sapiens. Dziękuję Wszystkim. Pozdrawiam Wszystkich i Żegnam się z Wami, Drodzy i Mili, choć bardzo nieśmiali Dyskutanci. Nie chciałem nikogo urazić. A jeśli ktoś z was czuje się urażony, proszę przyjąć moje Serdeczne Przepraszam!!! JO.
~JukOle 1-02-2011 11:38
PS. Dla zainteresowanych kontynuacją dialogu, dyskusji lub współpracy... albo innych wypowiedzi w sprawie Dworu Czarne - uprzejmie podaję adres poczty e-mail: Dwor-Czarne@wp.pl, która od dzisiaj jest czynna dla tego specjalnie celu. Parametry do obsługi poczty udostępnię dziś Panu Jackowi Jakubcowi wraz z moja propozycją zorganizowania spotkania w realu dla tych, którym leży na sercu Dobro Dworu Czarne dla Dobra Wszystkich...:) Pozdrawiam raz jeszcze i... Do Zobaczenia na Dworze Czarne...!!! Już za niedługo...:) Jurek O.
~Madziula 22-02-2011 21:49
Pan J.J. jest godnym podziwu człowiekiem, i tylko ten kto nie ma styczności z Jego Dworem nie może mieć pojęcia ile On tam robi! Zamiast chwalić, to opier***alacie "swoich" !

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group