Środa, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 12557
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Dwie sesje: jedna o śmieciach, druga o sprawach bieżących

Piątek, 28 czerwca 2013, 10:37
Aktualizacja: 10:58
Autor: Angela
Jelenia Góra: Dwie sesje: jedna o śmieciach, druga o sprawach bieżących
Fot. Archiwum
Z inicjatywy radnych Prawa i Sprawiedliwości w najbliższy wtorek (2 lipca) odbędzie się sesja nadzwyczajna poświęcona wdrażaniu nowego systemu odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych. Na ten sam dzień zaplanowano też poświęconą sprawom bieżącym.

Pod wnioskiem dotyczącym zwołania sesji nadzwyczajnej podpisali się wszyscy członkowie jeleniogórskiego klubu Prawa i Sprawiedliwości, a także radni Razem dla Jeleniej Góry: Bożena Makieła Wachowicz i Miłosz Sajnog oraz kilku radnych SLD.

Radni chcą wyjaśnień od prezydenta o postępach wdrożenia nowego systemu odbioru i zagospodarowania odpadów oraz obniżenia stawek za odbiór śmieci dla tych, którzy zamierzają segregować z 18 zł na 14 zł oraz dla tych, którzy nie zamierzają segregować z 28 zł na 19 zł od osoby.

- Chcemy się dowiedzieć od prezydenta Marcina Zawiły, jak będzie wyglądał od 1 lipca nowy system wywozu i zagospodarowania odpadów w Jeleniej Górze w sytuacji unieważnienia przetargu - mówi radny Krzysztof Mróz przewodniczący Klubu Radnych PiS. - Mamy kazus Warszawy. Tylko tam pani prezydent Hanna Gronkiewicz Waltz przeprosiła za bałagan warszawiaków, odwołała odpowiedzialnego za nieudany przetarg zastępcę i co najważniejsze zaproponowała znaczne obniżenie opłat za wywóz śmieci (w budynkach wielorodzinnych przy segregacji śmieci opłata wynosi 10 zł od osoby). A w Jeleniej Górze prezydent mówi: nic się nie stało. Opłaty za śmieci są najwyższe w regionie jeleniogórskim i jedne z najwyższych w Polsce. Z taką polityką się nie zgadamy. W związku z tym przygotowaliśmy projekt uchwały o obniżce opłat za wywóz śmieci. Zaproponowane stawki to pochodna stawek, jakie dziś płacą mieszkańcy, stawek jakie obowiązują w ościennych gminach ( np. w Piechowicach czy Jeżowie Sudeckim) oraz stawek jakie obowiązują w innych miastach podobnych do Jeleniej Góry np.w Legnicy. Liczymy, że radni PO poprą naszą uchwałę - dodaje.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (33)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Na którą partię zamierzasz zagłosować?

Oddanych
głosów
725
1 Bezpartyjni Samorządowcy
5%
2 Trzecia Droga 2050
6%
3 Nowa Lewica
8%
4 Prawo i Sprawiedliwość
21%
5 Konfederacja
10%
6 Koalicja Obywatelska
42%
7 Polska Jest Jedna
2%
8 Polska Liberalna Strajk Przedsiębiorców
1%
9 Ruch Dobrobytu i Pokoju
2%
10 Normalny Kraj
3%
 
Głos ulicy
Dni Podgórzyna – czy impreza się podobała?
 
Miej świadomość
Ranking władców Polski z dynastii Piastów
 
Rozmowy Jelonki
5300 zł na rękę
 
Kultura
Nagrali teledysk w Jeleniej Górze
 
112
Zderzenie na Jana Pawła
 
Aktualności
Modernizują oczyszczalnię
 
Aktualności
Festiwal w Cieplicach – pokaz laserów – widok z drona!
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group