Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Czwartek, 15 maja
Imieniny: Zofii, Jana
Czytających: 12349
Zalogowanych: 117
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Dwie darmowe wejściówki do kina Lot dla Czytelników

Czwartek, 15 maja 2025, 16:08
Autor: Kino LOT w Jeleniej Górze
Jelenia Góra: Dwie darmowe wejściówki do kina Lot dla Czytelników
Jutro (16.05) w jeleniogórskim kinie Lot zaczyna się 3-dniowy pokaz filmów. Dla Czytelników kino ufundowało 2 podwójne wejściówki na wybrany dzień. Wygrają je dwie pierwsze osoby, które o godz. 19 napiszą mejla z hasłem KINO oraz swoje imię i nazwisko na adres: redakcja@jelonka.com.

Millenium Docs Against Gravity to jeden z największych festiwali filmowych na świecie.

Przez cały weekend – od 16 do 18 maja – widzowie będą mieli okazję zobaczyć sześć wyjątkowych filmów dokumentalnych, które przeniosą ich w niezwykłe miejsca i pozwolą lepiej zrozumieć współczesny świat.

W programie znalazły się poruszające opowieści o Marii Callas i Monice Bellucci, Johnie Lennonie i Yoko Ono, wyprawa na Mount Everest, podróż do alpejskiej wioski oraz spojrzenie na rzeczywistość rosyjskiej młodzieży po wybuchu wojny w Ukrainie.

Hasło tegorocznej edycji – „Między nami cały świat” – podkreśla różnorodność poruszanych tematów oraz ideę wspólnoty, którą buduje festiwal. To kino nie tylko dla miłośników dokumentów, ale dla wszystkich, którzy chcą być bliżej ludzi, emocji i współczesnych wyzwań.

Program pokazów w kinie Lot w Jeleniej Górze:

Piątek, 16 maja

18:15 – Pan Nikt kontra Putin
reż. David Borenstein, Pasha Talankin | Dania, Czechy, 2025 | 90 min
Bohaterem filmu jest Pasza – nauczyciel z rosyjskiego Karabaszu, który dokumentuje militaryzację szkół po wybuchu wojny w Ukrainie. Kamera rejestruje nie tylko systemową presję, ale także subtelne, ludzkie emocje: strach, bunt i bezradność rosyjskiej młodzieży wobec wojennej rzeczywistości. Film nagrodzony Specjalną Nagrodą Jury na Sundance 2025.

20:00 – Ciemna strona Mount Everest
reż. Jeremy Watt | Kanada, 2025 | 89 min
Słynny himalaista Mingma Tsiri Sherpa wyrusza na symboliczną wyprawę, by oczyścić górę z ciał zmarłych wspinaczy. Film w niezwykle sugestywny sposób ukazuje Everest nie jako cel ekstremalnych wyzwań, lecz jako miejsce duchowe, które domaga się szacunku.

Sobota, 17 maja

18:30 – Maria Callas Monica Bellucci. Spotkanie
reż. Yannis Dimolitsas | Włochy, Francja, 2024 | 72 min
Monica Bellucci wciela się w Marię Callas, przywołując jej osobiste wspomnienia i emocje zapisane w listach. To filmowy dialog dwóch wielkich kobiet i medytacja nad ceną, jaką artystka płaci za wielkość – samotnością, tęsknotą, niespełnioną miłością.

20:00 – Riefenstahl
reż. Andres Veiel | Niemcy, 2024 | 115 min
Dokument ukazuje kontrowersyjną postać Leni Riefenstahl, reżyserki i ikony kina propagandowego III Rzeszy. To opowieść o fascynacji obrazem, który uwodzi, ale i manipuluje – oraz o tym, jak cienka jest granica między sztuką a ideologią.

Niedziela, 18 maja

16:30 – Kwiat ośmiu gór
reż. Paolo Cognetti | Włochy, Belgia, 2024 | 80 min
Paolo Cognetti, autor bestsellerowej książki „Osiem gór”, wraca w Alpy, by opowiedzieć o ludziach żyjących blisko natury. To film o powolnym rytmie życia, o potrzebie ciszy, o górach jako miejscu duchowej odnowy i osobistego azylu.

18:00 – One to One: John i Yoko
reż. Kevin Macdonald, Sam Rice-Edwards | Wielka Brytania, 2024 | 100 min
Intymna podróż przez jeden z najważniejszych okresów w życiu Johna Lennona i Yoko Ono – ich 18 miesięcy w Nowym Jorku. Film ukazuje ich nie tylko jako ikon popkultury, lecz także jako świadomych aktywistów, którzy używali sztuki jako narzędzia zmiany społecznej.

Bilety w cenach od 18 do 20 zł dostępne są na www.kino-lot.pl oraz w kasie kina. Część festiwalu będzie również dostępna online od 20 maja do 2 czerwca na platformie mdag.pl.

Twoja reakcja na artykuł?

2
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

SKOMENTUJ
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten artykuł. Zaloguj się.

Czytaj również

Sonda

Na kogo zamierzasz głosować w niedzielnych wyborach prezydenckich?

Oddanych
głosów
361
Bartoszewicz Artur
1%
Biejat Magdalena
5%
Braun Grzegorz
6%
Hołownia Szymon
2%
Jakubiak Marek
1%
Maciak Maciej
1%
Mentzen Sławomir
11%
Nawrocki Karol
22%
Senyszyn Joanna
2%
Stanowski Krzysztof
1%
Trzaskowski Rafał
38%
Woch Marek
1%
Zandberg Adrian
1%
Nie wiem na kogo zagłosuję
4%
Nie głosuję wcale - nie interesuje mnie politka
4%
 
Głos ulicy
Do Jeleniej Góry przyjechaliśmy znad morza
 
Warto wiedzieć
Putin spotka się z Zełeńskim i rozejm w wojnie handlowej USA–Chiny
 
Rozmowy Jelonki
Co zrobić ze zwierzakiem na majówkę?
 
Aktualności
Nagłe gradobicie w Jeleniej Górze – majowa pogoda zaskakuje mieszkańców
 
Karkonosze
Majowa niespodzianka w Karkonoszach – spadł śnieg
 
Polityka
Karol Nawrocki w Jeleniej Górze
 
Aktualności
Podwale – miejsce odpoczynku, pamięci i… posiłków
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group