Środa, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 7260
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarska Poręba: Droższe bilety na Wodospad Kamieńczyka

Piątek, 1 lipca 2022, 8:43
Autor: WAC
Szklarska Poręba: Droższe bilety na Wodospad Kamieńczyka
Fot. KPN
Karkonoski Park Narodowy wprowadził wyższe ceny biletów za udostępnianie Wodospadu Kamieńczyka.

Od 1 lipca opłata normalna wynosi 12 złotych, ulgowa 6 zł. To tej pory było to odpowiednio 10 i 5 zł. Bilety jednorazowe dla uczestników grup z uprawnionym przewodnikiem kosztować będą odpowiednio 10 zł i 5 zł. Z opłat zwolnione są dzieci w wieku do lat 7, członkowie rodziny wielodzietnej posiadający ważną Kartę Dużej Rodziny, uczniowie szkół i studenci odbywający zajęcia dydaktyczne w Karkonoskim Parku Narodowym w zakresie uzgodnionym z Dyrektorem Parku, inne osoby posiadające zezwolenie Dyrektora Parku. Do ulgi w wysokości 50 procent mają prawo uczniowie szkół i studenci, emeryci i renciści, osoby niepełnosprawne, żołnierze służby czynnej. KPN wprowadzenie nowych cen biletów uzasadnia wzrostem kosztów prac konserwacyjnych oraz napraw mających zapewnić właściwe bezpieczeństwo turystom przy wodospadzie.

W wakacje gardziel Wodospadu Kamieńczyka można zwiedzać od godziny 9.00 do 18.00. Opłata za wstęp na teren KPN pozostaje bez zmian.

Wodospad Kamieńczyka jest najwyższym wodospadem polskich Sudetów. Woda spada tu trzema kaskadami z wysokości 27 m. Za środkową kaskadą ukryta jest wykuta przez Walończyków „Złota Jama”, z której wydobywano ametysty. Poniżej wodospadu znajduje się, zapierający dech w piersiach, Wąwóz Kamieńczyka o wysokości ścian do 30 m. Te imponujące granitowe pionowe ściany stanowiły m.in. tło dla historii bohaterów hitu kinowego „Opowieści z Narnii”.

Twoja reakcja na artykuł?

7
20%
Cieszy
1
3%
Hahaha
1
3%
Nudzi
1
3%
Smuci
9
26%
Złości
16
46%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group