Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Sobota, 12 lipca
Imieniny: Weroniki, Jana
Czytających: 11373
Zalogowanych: 106
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

SZKLARSKA PORĘBA: Droższa woda później

Czwartek, 13 grudnia 2007, 9:10
Aktualizacja: 9:11
Autor: MAR
SZKLARSKA PORĘBA: Droższa woda później
Fot. Archiwum
Burmistrz Szklarskiej Poręby Arkadiusz Wichniak zakwestionował podczas ostatniej sesji rady miejskiej wyliczenia przedstawione przez Karkonoski System Wodociągów i Kanalizacji, który zaproponował nowe taryfy opłat.

Zdaniem burmistrza, część przedstawionych kosztów nie jest wystarczająco udokumentowana. Jednak, jak mówi przewodniczący rady miejskiej Grzegorz Sokoliński, miasto nie uniknie podwyżek cen wody, jedynie ich skala może być trochę mniejsza. W projekcie metr sześcienny wody miał kosztować 5,16 złotego a zrzut ścieków 5 złotych.

– KSWiK, którego częścią są wodociągi w Szklarskiej Porębie, ustala cenę wody na podstawie poniesionych kosztów jej produkcji – wyjaśnia przewodniczący. – Burmistrz i rada miejska nie mogą odmówić zatwierdzenia podwyżki, jeśli wyliczenia nie budzą wątpliwości. To nie miasto podnosi cenę wody, a spółka, która wodę dostarcza, my możemy wpłynąć na skalę podwyżki, lub odłożyć ją w czasie, jeśli wyliczenia budzą nasze wątpliwości.
Tak też stało się podczas ostatniej sesji. Teraz KSWiK ma miesiąc na poprawienie swoich wyliczeń i pewnie na początku nowego roku ponownie zaproponuje podniesienie cen wody.

– Spada zużycie wody, bo nowe instalacje są szczelne, ludzie montują też oszczędne urządzenia, rosną płace co oznacza że metr sześcienny jest coraz droższy – tłumaczy Grzegorz Sokoliński. – Oczywiście moglibyśmy nie przystępować do Karkonoskiego Systemu Wodociągów i Kanalizacji, ale to by mogło oznaczać zawieszenie inwestycji wodociągowych, bo miasto samo nie wyłożyłoby 27 milionów złotych.

Tyle potrzeba na zmodernizowanie wodociągów i kanalizacji, tak żeby Szklarska Poręba spełniała wymogi stawiane kurortom. Jeszcze niedawno w najbardziej obłożone weekendy, np. w święta, w kranach wody nie było wcale albo ledwo się sączyła. Jak w takiej sytuacji mielibyśmy zachęcać turystów do odwiedzania naszego miasta?

Sonda

Czy lokalne "kasyna" i gry hazardowe powinny być dozwolone bez koncesji?

Oddanych
głosów
958
Oczywiście, gra tylko ten kto chce
27%
Tak, jednak do pewnej kwoty - na niektórych działa to jak narkotyk
13%
Hazard powinien zostać całkowicie zakazany
48%
Nic nie trzeba zmieniać w przepisach
12%
 
Głos ulicy
Nie "siedzimy" na telefonach
 
Warto wiedzieć
Specjalnie szkoleni rosyjscy agenci sabotują w Europie
Rozmowy Jelonki
Strzelania będą tylko raz w tygodniu
 
112
Poważne zderzenie trzech aut na Sudeckiej
 
Kultura
Teatry uliczne – Teatr Blackout Paradox
 
Aktualności
Szansa na ciepło spod ziemi dla miasta
 
Aktualności
Pamięć o Rzezi Wołyńskiej silniejsza niż czas
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group