Piątek, 3 lutego
Imieniny: Błażeja, Oskara
Czytających: 7105
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

SZKLARSKA PORĘBA: Droższa woda później

Czwartek, 13 grudnia 2007, 9:10
Aktualizacja: 9:11
Autor: MAR
SZKLARSKA PORĘBA: Droższa woda później
Fot. Archiwum
Burmistrz Szklarskiej Poręby Arkadiusz Wichniak zakwestionował podczas ostatniej sesji rady miejskiej wyliczenia przedstawione przez Karkonoski System Wodociągów i Kanalizacji, który zaproponował nowe taryfy opłat.

Zdaniem burmistrza, część przedstawionych kosztów nie jest wystarczająco udokumentowana. Jednak, jak mówi przewodniczący rady miejskiej Grzegorz Sokoliński, miasto nie uniknie podwyżek cen wody, jedynie ich skala może być trochę mniejsza. W projekcie metr sześcienny wody miał kosztować 5,16 złotego a zrzut ścieków 5 złotych.

– KSWiK, którego częścią są wodociągi w Szklarskiej Porębie, ustala cenę wody na podstawie poniesionych kosztów jej produkcji – wyjaśnia przewodniczący. – Burmistrz i rada miejska nie mogą odmówić zatwierdzenia podwyżki, jeśli wyliczenia nie budzą wątpliwości. To nie miasto podnosi cenę wody, a spółka, która wodę dostarcza, my możemy wpłynąć na skalę podwyżki, lub odłożyć ją w czasie, jeśli wyliczenia budzą nasze wątpliwości.
Tak też stało się podczas ostatniej sesji. Teraz KSWiK ma miesiąc na poprawienie swoich wyliczeń i pewnie na początku nowego roku ponownie zaproponuje podniesienie cen wody.

– Spada zużycie wody, bo nowe instalacje są szczelne, ludzie montują też oszczędne urządzenia, rosną płace co oznacza że metr sześcienny jest coraz droższy – tłumaczy Grzegorz Sokoliński. – Oczywiście moglibyśmy nie przystępować do Karkonoskiego Systemu Wodociągów i Kanalizacji, ale to by mogło oznaczać zawieszenie inwestycji wodociągowych, bo miasto samo nie wyłożyłoby 27 milionów złotych.

Tyle potrzeba na zmodernizowanie wodociągów i kanalizacji, tak żeby Szklarska Poręba spełniała wymogi stawiane kurortom. Jeszcze niedawno w najbardziej obłożone weekendy, np. w święta, w kranach wody nie było wcale albo ledwo się sączyła. Jak w takiej sytuacji mielibyśmy zachęcać turystów do odwiedzania naszego miasta?

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1161
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group