Środa, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 9800
Zalogowanych: 18
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Drogowe piekło przy Grunwaldzkiej

Piątek, 3 września 2010, 7:26
Aktualizacja: Sobota, 4 września 2010, 7:29
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Drogowe piekło przy Grunwaldzkiej
Fot. Angela
Od dzisiaj (3.09) do najbliższej niedzieli skrzyżowanie ulic Jana Pawła II i Grunwaldzka, kierowcy powinni omijać szerokim łukiem. Będzie tam m.in. frezowana nawierzchnia drogi, a następnie wylewany asfalt. Odbiór skrzyżowania planowany jest na koniec września.

Do koszmarnych korków powstających w godzinach szczytu wskutek modernizacji skrzyżowania przy Castoramie, kierowcy już się przyzwyczaili. Skutek to wielominutowe spóźnienia autobusów i frustracja za kółkiem innych właścicieli aut. A będzie jeszcze gorzej! Znacznie poważniejsze utrudnienia będą zmorą dla zmotoryzowanych od dzisiaj (piątek) od godziny 18.00 do południa w sobotę. Wykonawca sfrezuje cały teren placu budowy, zdejmie około ośmiu centymetrów starej nawierzchni i położy nową masę bitumiczną. Na wlotach do skrzyżowania pojawią się progi.

– Jesteśmy na końcu przebudowy skrzyżowania, pozostała nam najważniejsza część czyli położenie nowej nawierzchni i zlikwidowanie istniejących na jezdni nierówności. Żeby to jednak zrobić niezbędne jest wykonanie szeregu robót, które bardzo mocno utrudnią jazdę zmotoryzowanym. Większość tych prac będziemy starali się wykonać w nocy. Niestety część z nich będzie musiała też być prowadzona w dzień. Apelujemy do użytkowników dróg, by wzięli te utrudnienia pod uwagę, nie denerwowali się, jeździli tam z głową i jeśli mają taką możliwość korzystali z innych ulic np. z Alei Wojska Polskiego – mówi Jerzy Bigus, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze.

Dodatkowo na duże utrudnienia natkną się też klienci sklepu Tesco, którzy będą jechali od centrum, od strony Szklarskiej Poręby czy Jeżowa Sudeckiego.
Na odcinku ulicy Grunwaldzkiej będzie wylewana masa bitumiczna, która w chwili układania będzie miała temperaturę około 150 stopni Celsjusza. W miarę szybko stygnie i wiąże się, ale mimo wszystko, przez co najmniej półtorej godziny kierowcy nie będą mogli po niej jeździć, bo inaczej się odkształci. Tak więc pojawią się tam utrudnienia, ale możliwość wjechania i wyjechania ze sklepu będzie. Przy wyjeżdżaniu z Tesco proponujemy wybranie minironda prowadzącego na Aleję Jana Pawła II – dodaje Jerzy Bigus.

W najbliższy weekend położone zostaną dwie warstwy podbudowy jezdni. W innym terminie ma zostać ułożona jeszcze warstwa nieścieralna. Wówczas jednak ruch ma być tak zorganizowany, by przejazd był możliwie płynny.

Początkowo prace miały się zakończyć w sierpniu, jednak przebudowę skrzyżowania o co najmniej trzy tygodnie przystopowała inwestycja związana z likwidacją wysokoemisyjnej ciepłowni na Zabobrzu. Roboty realizują podwykonawcy Castoramy. Całkowity koszt przebudowy skrzyżowania poniesiony przez market budowlany nie jest jeszcze znany.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (25)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group