Poniedziałek, 11 grudnia
Imieniny: Damazego, Waldemara
Czytających: 7745
Zalogowanych: 18
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Dr Hałat o pandemii

Środa, 9 lutego 2022, 13:49
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Dr Hałat o pandemii
Fot. Przemek Kaczałko
W Euforii na Zabobrzu odbyło się spotkanie ze Zbigniewem Hałatem - epidemiologiem, który mówił m.in. o rekordowych zgonach. Jak podkreślał dr Hałat, wiele osób mogłoby dalej żyć, ale w wyniku odmowy dostępu do świadczeń zdrowotnych mamy mnóstwo nadmiarowych zgonów.
Wiele osób umiera nie na covid, a przez covid. Zaczęto odcinać ludzi od możliwości leczenia innych chorób - mówił epidemiolog, który opowiadał też o konsekwencjach dla specjalistów mających odwagę negować sposoby walki z pandemią.

Ponadto była mowa o braku sensu stosowania testów PCR, oraz o lekarstwach, które pomagają leczyć chorych na covid-19.

Diagnoza różnicowa w medycynie to podstawa. W sezonie przeziębieniowym mamy cały szereg chorób wirusowych, na czele z grypą. Koronawirusy są normalnymi sezonowymi wirusami. Światowa Organizacja Zdrowia zaczęła głosić tezę, że odporność poszczepienna jest lepsza od komórkowej - mówił Z. Hałat.
Presja medialna na strach spowodowała, że Polacy poddali się temu nieszczęściu i zgony nadmiarowe są tego skutkiem. Ministerstwo zdrowia jest ustawione na propagandę. Każdemu zachorowaniu, każdemu zgonowi przypisany jest covid, bo zastosowano czynnik finansowy. Lekarz nawet jakby był święty, to nie oprze się zakupom kolejnego auta czy domu. Prasa pisze o kwotach 500 tys. zł na rok - trzeba zrozumieć tych ludzi. Mają rodziny, a to zabezpieczenie swojego rodu na wiele pokoleń - mówił dr Hałat.

Epidemiolog mówił również o deficycie żywności w związku z przerwanym łańcuchem dostaw, niszczeniu polskiego rolnictwa, przez co będziemy skazani na import. Nie zabrakło wątku o szczepionkach, których producenci nadal nie ujawniają składu.

Był też czas na pytania od licznie zgromadzonych. Padały m.in. pytania o przeciwskazania do szczepień dla osób, które mają przekroczony poziom glifosatu w organizmie. Jak mówił dr Hałat - pewnie może być to przeciwskazaniem, ale nie ma badań na ten temat i najpierw trzeba to udowodnić. - Nic, co nie ma udowodnionego bezpieczeństwa - nie może być stosowane. Glifosat jest zakwalifikowany jako prawdopodobnie rakotwórczy i nie wymaga to dociekania. Ten czynnik wprowadzony jest do użytku wyłącznie z powodów politycznych - odpowiedział gość spotkania.

Twoja reakcja na artykuł?

61
64%
Cieszy
13
14%
Hahaha
2
2%
Nudzi
2
2%
Smuci
7
7%
Złości
11
11%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (98)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Mimo tysięcy zakażeń, rząd teraz wycofuje pandemiczne obostrzenia. Czy były one potrzebne?

Oddanych
głosów
1133
Tak
49%
Nie
46%
Nie wiem
5%
 
Głos ulicy
Na co wydałbym 1 mln zł, jeśli wygrałbym w Lotto
 
Miej świadomość
Luka VAT
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Aktualności
Frajda dla narciarzy
 
Aktualności
Magia miniaturowego świata
 
Aktualności
Maraton z policjantami
 
Kultura
Spotkanie w Muzeum w Szklarskiej Porębie
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group