Poniedziałek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 1831
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Doucz się nauczać informatyki

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 14 października 2009, 8:13
Aktualizacja: 8:13
Autor: Angela
Fot. Organizator
Po ponad pięcioletniej przerwie na Wydziale Technicznym Kolegium Karkonoskiego ruszają trzysemestralne studia podyplomowe „Nauczanie informatyki i technologii informacyjnej” skierowane do nauczycieli uczących tych zagadnień.

Skorzystać z tej oferty powinni przede wszystkim ci, którzy chcą uaktualnić i pogłębić wiedzę i metody nauczania informatyki oraz wzbogacić swoje umiejętności w tym zakresie. Studia skierowane są też do nauczycieli przedmiotów innych niż informatyka, a także do każdej osoby z wykształceniem wyższym, która chce zdobyć dodatkowe kwalifikacje i umiejętności.

- Nauczyciele sami zgłaszali brak takich studiów w Jeleniej Górze oraz konieczność wyjazdów na uczelnie do miast ościennych. Tymczasem studia podyplomowe na wydziale technicznym w porównaniu do innych uczelni proponują większą liczbę godzin za relatywnie mniejszą opłatę – mówi kierownik i wykładowca studiów podyplomowych i jednocześnie kierownik Zakładu edukacji techniczno- informatycznej, dr Bata Laszkiewicz.

– Dodatkowo proponujemy wszystkie zajęcia na miejscu w Jeleniej Górze we własnych bardzo dobrze wyposażonych laboratoriach komputerowych. Na jednego uczestnika przypada jedno stanowisko, ponadto oferujemy wysoko profesjonalną kadrę dydaktyczną, nauczycieli kierunku studiów edukacja techniczno-informatyczna, którzy w maju tego roku przeszli pozytywną weryfikację Zespołu Oceniającego Państwowej Komisji Akredytacyjnej. Studia nie dają uprawnień pedagogicznych – usłyszeliśmy.

Program studiów jest tak skonstruowany, że równocześnie obejmuje zakres materiału wymagany do uzyskania Europejskiego Certyfikatu Umiejętności Komputerowych ECDL (European Computer Driving, Licence). Certyfikat można zdobyć także uczestnicząc w kursie dokształcającym pn. „Obsługa komputera według standardów europejskich (ECDL).”

Studia oficjalnie ruszają od 24 października 2009 i mimo, że podstawowa rekrutacja już się zakończyła, to zainteresowane osoby mogą się jeszcze zgłaszać. Szczegóły na stronie http://wt.kk.jgora.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~Fjołek 14-10-2009 10:44
ZDJECIE NR 3 :) polecam zajecia z tym panem a szczegolnie egzamin - wyjdziesz jeszcze glupszy niż poszedłeś :)
~eciepecie 14-10-2009 14:39
a ta pani czarna z tipsami i podartymi gatkami to też nauczycielka ?? i może jeszcze uczy informatyki ? o Panie.... :) :)
~gosc diabel 14-10-2009 15:55
Fajna ta "czarna nauczcielka informatyki" :)
~Salces 18-10-2009 18:22
Tanio sprzedam numer do tej "czarnej nauczycielki":D. Kurde, co to sie porobiło, że że jest taka moda na czarne :P Ja tam wole nasze, polskie :]

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group