Czwartek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 6616
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Doucz się nauczać informatyki

Środa, 14 października 2009, 8:13
Aktualizacja: 8:13
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Doucz się nauczać informatyki
Fot. Organizator
Po ponad pięcioletniej przerwie na Wydziale Technicznym Kolegium Karkonoskiego ruszają trzysemestralne studia podyplomowe „Nauczanie informatyki i technologii informacyjnej” skierowane do nauczycieli uczących tych zagadnień.

Skorzystać z tej oferty powinni przede wszystkim ci, którzy chcą uaktualnić i pogłębić wiedzę i metody nauczania informatyki oraz wzbogacić swoje umiejętności w tym zakresie. Studia skierowane są też do nauczycieli przedmiotów innych niż informatyka, a także do każdej osoby z wykształceniem wyższym, która chce zdobyć dodatkowe kwalifikacje i umiejętności.

- Nauczyciele sami zgłaszali brak takich studiów w Jeleniej Górze oraz konieczność wyjazdów na uczelnie do miast ościennych. Tymczasem studia podyplomowe na wydziale technicznym w porównaniu do innych uczelni proponują większą liczbę godzin za relatywnie mniejszą opłatę – mówi kierownik i wykładowca studiów podyplomowych i jednocześnie kierownik Zakładu edukacji techniczno- informatycznej, dr Bata Laszkiewicz.

– Dodatkowo proponujemy wszystkie zajęcia na miejscu w Jeleniej Górze we własnych bardzo dobrze wyposażonych laboratoriach komputerowych. Na jednego uczestnika przypada jedno stanowisko, ponadto oferujemy wysoko profesjonalną kadrę dydaktyczną, nauczycieli kierunku studiów edukacja techniczno-informatyczna, którzy w maju tego roku przeszli pozytywną weryfikację Zespołu Oceniającego Państwowej Komisji Akredytacyjnej. Studia nie dają uprawnień pedagogicznych – usłyszeliśmy.

Program studiów jest tak skonstruowany, że równocześnie obejmuje zakres materiału wymagany do uzyskania Europejskiego Certyfikatu Umiejętności Komputerowych ECDL (European Computer Driving, Licence). Certyfikat można zdobyć także uczestnicząc w kursie dokształcającym pn. „Obsługa komputera według standardów europejskich (ECDL).”

Studia oficjalnie ruszają od 24 października 2009 i mimo, że podstawowa rekrutacja już się zakończyła, to zainteresowane osoby mogą się jeszcze zgłaszać. Szczegóły na stronie http://wt.kk.jgora.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
520
Tak
27%
Nie
66%
Nie wiem
8%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group