Sobota, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 13628
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Dominik Bukowski Quartet w ODK

Wtorek, 7 listopada 2017, 10:37
Aktualizacja: 13:35
Autor: Manu
Jelenia Góra: Dominik Bukowski Quartet w ODK
Fot. Organizator
Już jutro (w środę, 08.11.) o godz. 19.00 w kawiarni “Muza” Osiedlowego Domu Kultury (przy ul. K. Trzcińskiego 12), w ramach cyklu “Jazz w ODK”, rozpocznie się kolejny koncert w wykonaniu Dominik Bukowski Quartet. Wstęp wolny.

Dominik Bukowski Quartet czerpie pełnymi garściami z szeroko rozumianej muzyki etnicznej, głównie z dawnych pieśni polskich ze zbiorów Oskara Kolberga jak również starej muzyki arabskiej, tzw. makam, i przekłada to wszystko na idiom jazzowy z elementami muzyki współczesnej.

Kwartet Dominika Bukowskiego stanowi pomost kulturowy między polskimi tradycjami muzycznymi a tradycją Bliskiego Wschodu. Kompozycje zespołu charakteryzują się pełnymi ekspresji improwizacjami, innym razem wyciszeniem i kontemplacją muzyczną. Pod koniec roku 2016 pojawiła się nowa płyta zespołu zatytułowana “SUFIA”, na której zagrał też czołowy trębacz z Nowego Jorku - Amir ElSaffar. Album została ciepło przyjęta przez branżowe media i zdobywa bardzo dobre recenzje.

Dominik Bukowski do najnowszego kwartetu zaprosił trzech wybitnych muzyków młodego pokolenia: Emila Miszka, Adama Żuchowskiego oraz Patryka Dobosza.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group