Sobota, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 11297
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Piechowice-Michałowice: Do Michałowic również dotarł Św. Mikołaj

Poniedziałek, 10 grudnia 2012, 10:22
Aktualizacja: 10:31
Autor: Mea
Piechowice-Michałowice: Do Michałowic również dotarł Św. Mikołaj
Fot. Marian Klasiński
Na zaproszenie Rady Osiedla Michałowic w sali schroniska „Złoty Widok" zawitał św. Mikołaj. Przywiózł ze sobą pełne worki prezentów i obdarował nimi wszystkie dzieci, które licznie przybyły na spotkanie z oczekiwanym z niecierpliwością gościem.

Zanim dzieci otrzymały prezenty, uczestniczyły w zabawie, która przygotowała je do spotkania ze Św. Mikołajem. Najpierw Marian Klasinski z Rady Osiedla Michałowic opowiedział krótką historię o Św. Mikołaju, potem Iwona Forszpaniak i Marta Orłowska zabawiali dzieci sprawdzając ich przygotowanie do spotkania. Mikołaj bowiem był bardzo wymagający i przed darowaniem paczki pytał o zachowanie w domu i szkole, a także prosił o wierszyk lub piosenkę. W zabawie uczestniczyły również najmłodsze dzieci, które pierwszy raz widziały Mikołaja.

- Było wesoło i hucznie w Michałowicach podczas Mikołajków. Nikt nie otrzymał rózgi. Dzieci wróciły do domów rozbawione, rozweselone i zadowolone z otrzymanych prezentów. Zadowolony był także św. Mikołaj, który otrzymał prezent od dzieci. Obiecał, że za rok znowu zawita do Michałowic – podkreślił Marian Klasinski.

Żegnając się z dziećmi i organizatorami spotkania św. Mikołaj złożył podziękowania: Barbarze Vetter, Firmie „Vinico” Ewy i Jana Kołodziejczyków, cukierni „Żaneta” Żanety i Jana Kowalskich, Marcinowi Sokołowskiemu, schronisku „Złoty Widok" Magdy Krausiewicz-Łady, Marzenie Buziuk, Teresie Kufczyńskiej, Urszuli Dahl, Agnieszce i Sylwestrowi Bolarczykom, Iwonie Forszpaniak, Marcie Orłowskiej, Marianowi Klasinskiemu, Ryszardowi Wojnarowskiemu, Annie i Piotrowi Grodzkim, Romualdzie Kukawskiej, Zbigniewowi Niedbalskiemu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
256
Jest nowy
8%
1-5 lat
14%
5-10 lat
18%
10-20 lat
42%
pow. 20 lat
18%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
Aktualności
18 zł za godzinę ślizgania
 
112
Wypadek w Podgórzynie
 
Aktualności
Gruzu coraz więcej
 
Aktualności
O niepełnosprawnych
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group