Poniedziałek, 16 maja
Imieniny: Andrzeja, Szymona
Czytających: 6928
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Piechowice-Michałowice: Do Michałowic również dotarł Św. Mikołaj

Poniedziałek, 10 grudnia 2012, 10:22
Aktualizacja: 10:31
Autor: Mea
Piechowice-Michałowice: Do Michałowic również dotarł Św. Mikołaj
Fot. Marian Klasiński
Na zaproszenie Rady Osiedla Michałowic w sali schroniska „Złoty Widok" zawitał św. Mikołaj. Przywiózł ze sobą pełne worki prezentów i obdarował nimi wszystkie dzieci, które licznie przybyły na spotkanie z oczekiwanym z niecierpliwością gościem.

Zanim dzieci otrzymały prezenty, uczestniczyły w zabawie, która przygotowała je do spotkania ze Św. Mikołajem. Najpierw Marian Klasinski z Rady Osiedla Michałowic opowiedział krótką historię o Św. Mikołaju, potem Iwona Forszpaniak i Marta Orłowska zabawiali dzieci sprawdzając ich przygotowanie do spotkania. Mikołaj bowiem był bardzo wymagający i przed darowaniem paczki pytał o zachowanie w domu i szkole, a także prosił o wierszyk lub piosenkę. W zabawie uczestniczyły również najmłodsze dzieci, które pierwszy raz widziały Mikołaja.

- Było wesoło i hucznie w Michałowicach podczas Mikołajków. Nikt nie otrzymał rózgi. Dzieci wróciły do domów rozbawione, rozweselone i zadowolone z otrzymanych prezentów. Zadowolony był także św. Mikołaj, który otrzymał prezent od dzieci. Obiecał, że za rok znowu zawita do Michałowic – podkreślił Marian Klasinski.

Żegnając się z dziećmi i organizatorami spotkania św. Mikołaj złożył podziękowania: Barbarze Vetter, Firmie „Vinico” Ewy i Jana Kołodziejczyków, cukierni „Żaneta” Żanety i Jana Kowalskich, Marcinowi Sokołowskiemu, schronisku „Złoty Widok" Magdy Krausiewicz-Łady, Marzenie Buziuk, Teresie Kufczyńskiej, Urszuli Dahl, Agnieszce i Sylwestrowi Bolarczykom, Iwonie Forszpaniak, Marcie Orłowskiej, Marianowi Klasinskiemu, Ryszardowi Wojnarowskiemu, Annie i Piotrowi Grodzkim, Romualdzie Kukawskiej, Zbigniewowi Niedbalskiemu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group