Czwartek, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 3764
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dłużnik (czynszu) dłużnikowi nierówny

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 27 sierpnia 2013, 7:16
Aktualizacja: 7:17
Autor: UM
Eksmisje są najgorszym rozwiązaniem w procesie regulowania problemów mieszkaniowych w mieście, jednak niekiedy trudno jest uniknąć tego uniknąć. – Mamy sporo takich spraw i po kolei je rozwiązujemy – mówi Mirosława Dzika, zastępca prezydenta Jeleniej Góry.

Oto dwa spośród wielu przykładów:
- Do Wydziału Gospodarki Mieszkaniowej przychodzi starsza kobieta z widocznym trwałym inwalidztwem i prosi o pomoc w… zdyscyplinowaniu swojej rodziny. Mówi, że ma już wyrok eksmisyjny, ale sobie nie wyobraża, że będzie musiała opuścić dom, w którym mieszkała niemal przez całe swoje życie. Krótka rozmowa pozwala wyjaśnić problem. Główną lokatorką, zobowiązaną do płatności czynszu jest właśnie ta kobieta. Poza nią mieszkanie zajmują także jej wnuk, wnuczka z dwojgiem dzieci i konkubent wnuczki, ale żadna z tych trojga dorosłych osób nie czuje się zobowiązana do jakichkolwiek płatności, bo to przecież nie ich mieszkanie. Dług urósł do kwoty ok. 20 tys. zł. – Co mam zrobić? – pytała interesantka - przecież z mojej emerytury wszystkich nie utrzymam – opowiadał rzecznik UM w Jeleniej Górze Cezary Wiklik.

I przykład drugi: do Urzędu Miasta przychodzi kobieta z córką i mówi, że prezydent musi coś zrobić i to szybko, bo w tym tygodniu ma być przeprowadzona eksmisja, a ona sobie nie wyobraża, żeby mogła mieszkać w lokalu socjalnym, bo tam jest takie towarzystwo, które nie daje spokoju. Po krótkim wyjaśnieniu sprawy okazuje się, że pięcioosobowa rodzina zajmuje ok. 70-metrowe mieszkanie komunalne, jedyne niewykupione w tej kamienicy. Nie płaci czynszu od 2005 roku i dług już przekroczył 30 tys. złotych. Właściciele mieszkań w tym budynku wstrzymują się z jakimikolwiek remontami, bowiem rodzina z wyrokiem eksmisyjnym dewastuje nie tylko swoje mieszkanie, ale i tzw. części wspólne domu.

- W pierwszym z opisanych przypadków będziemy starali się pomóc głównej lokatorce, bo zadeklarowała sukcesywne regulowanie długu, więc istnieje cień szansy, by zawiesić wykonanie wyroku eksmisyjnego. Pod warunkiem, że zostanie podpisana ugoda i przez wyznaczony okres lokatorka będzie płaciła czynsz bieżący. Wtedy można uruchomić dodatki mieszkaniowe i inną, przewidzianą prawem pomoc – wyjaśniała Mirosława Dzika. - W drugim przypadku sytuacja jest inna. Lokatorzy tego mieszkania nie dają gwarancji poprawy w realizacji swoich obowiązków. Ale i oni nie zostaną wyeksmitowani „na bruk”, tylko do lokalu socjalnego – podkreślała.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19) Dodaj komentarz

~kali 27-08-2013 8:02
Prawidłowo.
~gościu 27-08-2013 10:07
najwyższy czas się za tych nierobów wziąć
~gościu 27-08-2013 10:15
niszczą mieszkania, nie płacą czynszu (ile ta kobitka lat nie płaciła?!!!). Kto za to płacił? - my!!! (z naszych podatków i opłat, które my przecież uczciwie płacimy. Ja się nie zgadzam by z moich pieniedzy utrzymywać tych, którym się wydaje że nie muszą płacić za mieszkanie. Jeżeli jest naprawde trudna sytuacja to są do tego mieszkania socjalne i to jest pomoc miasta. Sam mam takich sąsiadów - hleją wóde, awanturują się i zawsze to samo: ja nie mam zamiaru płacić za mieszkanie i co mi zrobią...?
~jakitaki 27-08-2013 10:57
a ja powiem tak, w tej chwili JSM na Zabobrzu wywiesza na klatkach informacje o zadłużonych mieszkaniach, nie są to bloki patologiczne, mieszkają w nich normalni ludzie... przerażenie ogarnia, czytając tam, że prawie nie ma klatek schodowych, w których mieszkańcy nie byliby zadłużeni... nie wierzę też w to, że wszyscy ci zadłużeni specjalnie unikają płacenia czynszu, wydając kasę na przyjemności...
~Gość 27-08-2013 12:55
Kazda sprawa jest inna i do kazdej podejsc powinno sie oddzielnie ,bo jesli dwoje ludzi pracuje i zarabia mnimalne 1150 i ma dwoje dzieci i za to ma i ubrac i nakarmic rodzine to szok ,a jesli taki nierob i pijus wieczny obibok mieszka i nie placi to poszed on na ulice i tyle ,a nie wszystkich do jednego wora pakowac ,sa tez tacy co placic nie beda nawet gdy stac ich na to wiec takich tez na bruk i dowidzenia .
~mitek 2 27-08-2013 13:50
Pani Prezydent dosc obłudy to co Pani mowi to jedno kłamstwo i oszustwo PANI wie jak Pani podwładni za pani aprobatą niszczą mieszkancow tego miasta nie wspomne o osobach niepełnosprawnych pewne sprawy powinny wyjsc na jaw w najbliszym czasie ciekawe czy bedzie Pani mogła patrzeć prosto w oczy rodzinę skrzywdzonyw przez pani polityke i krętactwa pani podwładnych
~sandra1 27-08-2013 14:15
Nie wszyscy, ale większość nie płacących sami siebie krzywdzą. Ich długi obciążają tych uczciwych, więc mitek2 przestań rzęzić.Jeśli chodzi o inwalidów to \"nie chciałbym być na ich miejscu\" lecz często nadużywają swoich uprawnień. Sam znam przypadek gdy na jedną kartę jeździ kilka osób. Czy to w porządku?
CН.W.D.P. 27-08-2013 15:36
SPOŁECZEŃSTWO, SPOŁECZEŃSTWO... DYSCYPLINA, POSŁUSZEŃSTWO... NIE ZNALAZŁO SIĘ W SPOŁECZEŃSTWIE KILKU NORMALNYCH, CO BY RĘCE POŁAMALI KATOM W MUNDURKACH, CO BY WIĘCEJ NIE MIELI CZYM WYMACHIWAĆ PRZED NOSEM SPOKOJNYM LUDZIOM... http://kefir2010.wordpress.com/2013/08/23/niebywale-chamstwo-strazymiejskiej-w-sopocie-17-sierpien-2013-video/
~kier 27-08-2013 16:32
Jakby ci rumun pod sklepem wygrywał dyrdymały przez 8 godzin to też byś straż wzywał. A publikacja jest nagonką kolejną po nagonce na Policję, księży i prokuraturę.
~pysiek 27-08-2013 17:24
to że ktoś nie płaci to jedno, ale kto z urzędu doprowadził do długu w kwocie 20-30.000zł? też to i żadne dodatki nie pomogą, trzeba było wcześniej działać a nie teraz opisywać bzdury, bo nawet w tym pierwszym przypadku to skoro tyle ludzi zamieszkuje to co z czego żyją? jak nie zameldowani to na bruk a wyzyskiwana Babcia na jakieś mniejsze socjalne
~Obywatel_ 27-08-2013 18:10
Inwalidka ma utrzymywać swoje dorosłe dzieci z renty? Widać niektórym Rumuński styl życia w PL nie jest obcy.
~Pirania 27-08-2013 21:49
Nie rozumiem jak można było dopuścić do tak dużego zadłużenia najemców, co robią odpowiedzialne za to służby UM JG, trzy miesiące i powinno się uruchamiać procedurę eksmisyjną. Czy z młodymi, którzy nie dają rady spłacać kredytu za mieszkanie banki się cackają? A co z mediami (prąd, gaz, woda) też można za nie, nie płacić po parę lat? Dlaczego tych najemców jest stać na opłaty za media, TV satelitarną, komórkę utrzymanie samochodu a na czynsz to już niema. Dlaczego Władze miasta zezwalają na to, że lokatorzy dewastują lokale czynszowe, po czym przenoszeni są do następnych wyremontowanych lokali, gdzie dalej mogą dewastować okradać lokal ze sprzętów (muszle klozetowe, umywalki, zlewy baterie itp.) i zdarza się to po kilka razy z tymi samymi najemcami. Nawet w minionej epoce tak dobrze ni
~max 27-08-2013 22:24
Ludzie nie bądźcie naiwni !!! Zapłacą jeden lub dwa razy czynsz i dalej nie będą płacić znowu całymi latami !!! Czy tego chcecie? Choć macie prawo - w końcu to WASZE podatki na to idą ...
~HD 28-08-2013 11:38
DLACZEGO TAK DŁUGO ZGL LUB SPÓŁDZIELNIE CZEKAJĄ OD 2005 ROKU TO JUŻ 8 LAT .SAMI SĄ WINNI TEGO ZADŁUŻENIA MOGLIBY WSZCZĄĆ EGZEKUCJĘ WCZEŚNIEJ I NIE DOPUs...ć DO TAKICH DUŻYCH KWOT.
~wkurzony 28-08-2013 15:31
pasożytów to na bruk, a nie dawać pomoc, na którą plują jak ta kobieta z drugiego przykładu
~wkurzony 28-08-2013 15:35
zobaczcie jak wygląda dzień takich osób: piją, palą, łapę do MOPS-u wyciągają, a pracować nie chcą. normalny obywatel haruję na cały etat, jak jeszcze nie bierze dodatkowej roboty, ledwo wiąże koniec z końcem aby wszystkie rachunki opłacić, a jak chce dostać mieszkanie, to czeka w kolejce, bo tacy delikwenci latami nie płacą, a zajmują mieszkania.
~Wyrzutek 30-08-2013 3:55
szwindel, szwindel...
~ZAPRACOWANY 30-08-2013 15:22
Od lat nie płaci i jeszcze ma czelność się kłócić i ŻĄDAĆ od prezydenta miasta pomocy ... No ludzie, przecież to jakaś kpina !!! KPINA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~Wyrzutek 1-09-2013 9:31
wasze ujadanie urzędnicze nie zagłuszy faktu iż szwindlem jest to co wyprawiacie...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group