Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Czwartek, 5 marca
Imieniny: Adriana, Oliwii
Czytających: 14770
Zalogowanych: 91
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Dębowa Wyspa zostanie odnowiona

Czwartek, 18 września 2025, 9:00
Autor: WAC
Jelenia Góra: Dębowa Wyspa zostanie odnowiona
Fot. WAC
Dębowa Wyspa przy ul. Wiejskiej to jedna z oaz zieleni bardzo chętnie odwiedzanych przez jeleniogórzan, która niestety została mocno doświadczona podczas ubiegłorocznej powodzi.

Zielony zakątek nad Bobrem od lat służy mieszkańcom jako przestrzeń do spacerów, odpoczynku i spotkań. To tutaj rosną dorodne dęby, które nadają wyspie wyjątkowego klimatu, a obok działa Dom Harcerza – dzięki czemu wyspa od dawna tętni harcerskimi zbiórkami, ogniskami i wydarzeniami dla młodzieży. Na brzegach można spotkać też wędkarzy.

Niestety, w czasie ostatniej powodzi Dębowa Wyspa mocno ucierpiała. Woda zniszczyła nawierzchnie, uszkodziła elementy małej architektury i osłabiła zieleń. Straciła wiele ze swojego dawnego blasku, a dla wielu mieszkańców był to szczególnie smutny widok. Na szczęście dziś już wiadomo już, że miejsce to dostanie drugą szansę.

Miasto otrzymało ok. 421 tys. zł dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki na projekt „Usuwanie skutków powodzi na terenie Dębowej Wyspy w Jeleniej Górze”. Prace rozpoczną się w 2026 roku i obejmą remont ścieżek, odtworzenie obiektów małej architektury oraz rewitalizację zieleni. To oznacza, że Dębowa Wyspa będzie piękniejsza i bezpieczniejsza niż wcześniej. Będzie znów miejscem, gdzie można złapać oddech, spotkać się z przyjaciółmi czy po prostu w pełni nacieszyć się ciszą i zielenią.

Twoja reakcja na artykuł?

9
69%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
8%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
8%
Złości
2
15%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Utrata "prawka" za prędkość także poza terenem zabudowanym?

Oddanych
głosów
127
Bardzo dobry pomysł
63%
Jestem przeciwny/a
35%
Nie mam zdania
2%
 
Głos ulicy
Do dziś lubię marchewkę – przypomina mi dzieciństwo
 
Warto wiedzieć
Prawdziwy cel ataku na Iran. Polska pod ochroną Francji?
 
Rozmowy Jelonki
Mocna rozmowa o młodych ludziach w Jeleniej Górze
 
Kilometry
Kolej bliżej powrotu do Bolkowa
 
Aktualności
Śmierć w płomieniach
 
Aktualności
Egzotyczne zwierzaki w ramach Mysłakowice Open 2026
 
Aktualności
Panie Tomku, proszę przekazać mamie i tacie, aby pozwolili mi dokończyć zdanie
Copyright © 2002-2026 Highlander's Group