Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Wtorek, 15 lipca
Imieniny: Henryka, Włodzimierza
Czytających: 10305
Zalogowanych: 102
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Dla bezpieczeństwa Dolnoślązaków

Niedziela, 28 marca 2021, 14:00
Autor: DUW
Region: Dla bezpieczeństwa Dolnoślązaków
Fot. Archiwum
Baza łóżkowa zabezpieczona w szpitalu tymczasowym we Wrocławiu może osiągnąć docelowo około 400 łóżek. Zgodnie z decyzjami wydanymi przez Wojewodę Dolnośląskiego w placówce tymczasowej funkcjonuje obecnie 151 przeznaczonych dla pacjentów z COVID-19. Wojewoda zwiększa zakres zgodnie z potrzebami o kolejne moduły liczące po 28 łóżek. Jeżeli zaistnieje taka konieczność w szpitalu uruchomiony zostanie również oddział intensywnej terapii.

Łóżka zakupione na potrzeby szpitala tymczasowego przed przekazaniem ich do użytku poddane zostały kontroli serwisowej. Są one w pełni sprawne i bezpieczne, zarówno pod względem mechanicznym, jak i epidemiologicznym - spełniają wszystkie wymagania. Należy zaznaczyć, że decyzje dotyczące zakupu sprzętu podejmowane były wspólnie ze Uniwersyteckim Szpitalem Klinicznym, sprawującym patronat medyczny nad szpitalem tymczasowym i mającym pełną wiedzę oraz doświadczenie w zaopatrywaniu placówek w sprzęt medyczny. Wybór medyków miał na celu optymalizację pracy zespołów także ze względu na to, że zarówno wówczas, jak i teraz spotkamy się z niedoborem kadry medycznej. Dodatkowo, po odpowiedniej dezynfekcji, po zakończeniu pandemii będą mogły być użytkowane w innych placówkach medycznych.

Naszym głównym celem we wszystkich podejmowanych działaniach jest zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom Dolnego Śląska. Miarą tych działań jest fakt, że funkcjonujący szpital tymczasowy stanowi ważny element w walce z pandemią, jest potrzebny i są tam leczone osoby o ciężkim przebiegu COVID-19 - mówił wojewoda Jarosław Obremski. – Jego ogromnym atutem jest także zbiornik o pojemności sześćdziesięciu ton zwiększający bezpieczeństwo tlenowe pacjentów. Należy zaznaczyć, że dzisiaj jednym z wyzwań organizacyjnych jest właśnie częstość napełniania zbiorników przyszpitalnych w tlen.

Wśród 400 łóżek przeznaczonych dla pacjentów szpitala tymczasowego, znajduje się 50 otrzymanych z Agencji Rezerw Materiałowych. Była to maksymalna ilość, jaką w tamtym czasie ARM mogła przekazać na potrzeby wyposażenia wrocławskiego szpitala tymczasowego. Oficjalne zapotrzebowanie przekazywane do ARM od początku podjęcia działań związanych z organizacją placówki wynosiło 400 łóżek.
Jak przekazał Maciej Bluj, pełnomocnik Wojewody Dolnośląskiego ds. budowy szpitala tymczasowego, łóżka otrzymane z ARM są obsługiwane jedynie mechanicznie, natomiast te zakupione z uwagi na konieczność szybkiego wyposażenia placówki posiadają zarówno mechaniczną, jak i elektryczną regulację wezgłowia, a także hydrauliczną regulację wysokości, czego wymagał szpital patronacki.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
6
100%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Czy na ulicy Wolności powinno być więcej np. świateł, aby spowolnić ruch na odcinku do Cieplic?

Oddanych
głosów
410
Tak
32%
Nie, tak jak jest jest dobrze
59%
Nie mam zdania
9%
 
Głos ulicy
Nie "siedzimy" na telefonach
 
Warto wiedzieć
Specjalnie szkoleni rosyjscy agenci sabotują w Europie
Rozmowy Jelonki
Strzelania będą tylko raz w tygodniu
 
112
Kolizja w Radomierzu
 
Ciekawe miejsca
Wznowienie badań archeologicznych na zamku w Bolkowie
 
Aktualności
Sudecka – z serca miasta w góry
 
Kilometry
Od dziś "ciepły przycisk" w autobusach MZK
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group