Zalogowanych: 14

Jelenia Góra: Demolka w derbach!

Niedziela, 10 grudnia 2023, 17:39
Aktualizacja: 17:41
Nieco niespodziewanie bardzo jednostronny przebieg miał mecz derbowy w koszykarskiej lidze juniorek U-17 pomiędzy Spartakusem Jelenia Góra a Isands Wichosiem Jelenia Góra.

Demolka na parkiecie rozpoczęła się już od pierwszych minut. O tym może świadczyć liczba zdobytych punktów przez "przyjezdne" w pierwszej kwarcie. Spartakus po 10 minutach gry prowadził już 19:4. W kolejnych odsłonach (oprócz trzeciej), przewaga podopiecznych trenerki Moniki Krawczyszyn-Samiec nie podlegała żadnej dyskusji. Finalnie Spartakus wygrał w hali sportowej SP 10 przy ulicy Morcinka aż 78:35! Obie ekipy sąsiadują ze sobą w tabeli dolnośląskiej ligi juniorek U-17. Wichoś (5 wygranych i 5 porażek) jest piąty, Spartakus (4-7) plasuje się na szóstej lokacie.

Sailmed KSW Spartakus Jelenia Góra - Isands Wichoś Jelenia Góra 78:35 (19:4, 26:13, 7:10, 26:8)

Spartakus: Michalak (22), Niesobska (19), A. Tomalak (13), Tarnawska (9), E. Tomalak (5), Wojciechowska (4), Judka (4), Nejman (2), Korchakovska, Lubowińska, Młodzińska.

Wichoś: Warsińska (26), Krzysztoszek (4), Bielecka (3), Wódka (1), Laps (1), W. Obuchowicz, M. Obuchowicz, Gajdamowicz, Kiwak, Glegoła.