Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 11334
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Defekt pozbawił Maję zwycięstwa

Poniedziałek, 22 września 2014, 12:49
Aktualizacja: Wtorek, 23 września 2014, 6:01
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Defekt pozbawił Maję zwycięstwa
Fot. Tomasz Raczyński
O sporym pechu może mówić Maja Włoszczowska, która w niedzielnym wyścigu XCO w Parku Paulinum na dwa okrążenia przed końcem miała defekt i musiała wymienić koło. Ostatecznie reprezentantka Liv Pro XC Team ukończyła zawody tuż za podium.

Bardzo mocne tempo w rywalizacji elity kobiet sprawiło, że szybko wyłoniła się czołówka, w której najwięcej do powiedzenia miały Włoszczowska i Neff. Z powodu defektu z walki o zwycięstwo szybko odpadła Eva Lechner. Dwa okrążenia przed końcem, gdy na prowadzeniu była Włoszczowska reprezentantka gospodarzy musiała wymienić koło, jak wyznała na mecie Jolanda Neff chciała jej oddać swoje, ale Polka w duchu fair play odmówiła i Szwajcarka z dużą przewagą przyjechała na metę na pierwszym miejscu. Drugie miejsce wywalczyła Ukrainka Jana Belmoina, a na najniższym stopniu podium stanęła Ania Szafraniec. Czwarte miejsce przypadło Mai Włoszczowskiej, a piąte Evie Lechner.

W rywalizacji panów najlepszy w elicie był Emil Lindgren, który niemal cały wyścig uciekał wraz z Michaelem van der Heijdenem, ale zaatakował na ostatniej rundzie triumfując w klasie XCO.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
836
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group