Poniedziałek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 1674
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Debiut Escobarr na piątkę!

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 21 stycznia 2017, 13:02
Aktualizacja: Niedziela, 22 stycznia 2017, 5:06
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Dla fanów rockowego brzmienia – zgodnie z nazwą imprezy – to był syty piątek. Na scenie klubowej w Kwadracie (ul. Bankowa w Jeleniej Górze) zagrały zespoły Gabriell i Korpis Karmel, a na zakończenie mocny debiut zaliczyli muzycy z Escobarr, którzy wyraźnie spodobali się licznej grupie publiczności.

Na początek wystąpiła kapela Garbiell, grająca rocka na spokojnie i klimatycznie. Wprawieni w dobry nastrój uczestnicy imprezy rozgrzali się przy doskonale znanym zespole w naszym regionie – Korpis Karmel, zwycięzców ubiegłorocznej Ligi Rocka.

- Za każdym razem mamy w Jeleniej Górze taką świetną, wspaniałą ekipę, która zawsze przychodzi, zna teksty i śpiewa – przyznał Krzysztof Wojtas, wokalista zespołu Korpis Karmel.

Wśród fanów zabrakło osoby szczególnej, która zawsze bywała na ich koncertach. Muzycy postanowili oddać cześć Marysi i Sarze, które zginęły w sylwestrową noc chwilą ciszy. - Maria specjalnie przyjechała do Kamiennej Góry na kręcenie naszego teledysku i w nim występuje. To było straszne jak się dowiedzieliśmy o jej śmierci. Dzisiaj miałem łzy w oczach, bo gdyby żyła na pewno byłaby tu z nami – wyznał K. Wojtas, który zaprezentował słuchaczom nowy „kawałek” pt. „Karakan” opisujący otaczającą nas rzeczywistość. - Ktoś mi zwrócił uwagę, że te teksty są smutne – tak, są! Taki jest charakter tej muzyki – tłumaczył wokalista zespołu rap core'owego, który pozytywnie ocenia inicjatywę „Sytego piątku” i dziękuje zespołowi Escobarr za zaproszenie.

Jak mówią organizatorzy, „Syty piątek” to jednorazowa impreza, ale jeśli klub to „podłapie”, to może stać się cyklicznym wydarzeniem.

W zespole Escobarr grają znani na lokalnej scenie muzycy, którzy postanowili stworzyć nową kapelę. Wokalistą jest Adam Jęczmyk, Patryk Kryński gra na perkusji, Przemek Brzezicki na gitarze basowej, a Piotr Pawlak i Mateusz Krempa na gitarze. - Gramy od kilku miesięcy i był to nasz debiut przed publicznością – powiedział Piotr Pawlak. - Nuty są rockowe, ale jest to przystępny rock, bez mocnych klimatów, które zabiją słuchaczy – mówił z uśmiechem gitarzysta zespołu.

Escobarr pracuje już nad pierwszą płytą i za kilka miesięcy fani, których już po pierwszym występie mają wielu, będą mogli nabyć nowy krążek do kolekcji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~M-a H 22-01-2017 1:26
Uf póżno ale zrobiłam sobie przerwę od internetu.Dobra muzyka,dobry klimat w zespole,super wieczór.Jestem Twoją fanką Synu od kiedy zetknąłeś się z muzyką.Gratulacje dla całego zespołu Escobarr.
~on 22-01-2017 7:05
Eskobar – szwedzka grupa muzyczna reprezentująca muzykę indie rock i pop, założona w 1996. Pablo Emilio Escobar Gaviria (ur. 1 grudnia 1949 w Rionegro, zm. 2 grudnia 1993 w Medellín) – kolumbijski baron narkotykowy, który stał się jednym z najbogatszych ludzi na świecie dzięki przemytowi kokainy do USA i innych państw. Według rządu USA i Kolumbii, mediów i opinii publicznej, był jednym z najpotężniejszych, a jednocześnie najbardziej bezwzględnych i brutalnych baronów narkotykowych w historii. Nazywano go „Królem Kokainy”. Był jednym z najbogatszych kryminalistów w historii, z około 30 miliardami dolarów majątku, we wczesnych latach 90. XX wieku.
~ciekawe 22-01-2017 23:49
Panu Koczałku się podobało? no to wszystkim pewnie też, nie ważne, ważne, że Panowie grajom i robiom dobrom muzykę! zawsze to lepsze od tej " dobrej i najlepszej" zmiany! , a jakby tak w " kamasze" poszli i po następne 500+ wzięli? zamiast gitar w palcyma jakieś f...ry i drony wiedli przed sobom?! to odważne i mądre muzyki widać zresztą na fotkach zrobionych przez Panu Koczałku? i nie wierzgać mi, jak byki, czy konie, tu na tym portalu, jak się nie ma o czym pisować to pisowajta sobie na inne portale i nie plujta mi tu na dobrom muzę! muza z politykę nic wspólnego nie ma, bo mądrość z głupotom też to dwa fronta!( pisownia oryginalna-zakaz kopiowania i rozpowszechniania!)(ps. 1.Nazwa zespołu mnie nie interesuje, po prostu słucham muzyki...2 Kto nie sluchał- wypad- tyle.)
~ciekawe 22-01-2017 23:57
cha..., a dla Pana Koczałku, to piękne pozdrowienia i podziękowania się należą, za profesjonalizm i rozumienie tematu dźwięku i taktu, widać fotografia od muzy daleko nie pada! widać, chodzi Pan tam , gdzie dobrze grajom!
~juzek 23-01-2017 18:16
bardzo słaby koncert

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group