Niedziela, 24 stycznia
Imieniny: Franciszka, Rafała
Czytających: 6550
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION JELENIOGÓRSKI: Damy z Niemiec w regionie jeleniogórskim

Poniedziałek, 6 czerwca 2011, 13:38
Aktualizacja: 13:42
Autor: Accipiter
W dniach od 6 do 8 czerwca br. w prestiżowym hotelu „Bornit” w Szklarskiej Porębie gośćmi honorowymi będą małżonki niemieckich polityków i dyplomatów oraz członkinie działającego przy niemieckim Ministerstwie Spraw Zagranicznych berlińskiego Klubu Dyplomatycznego „Willkommen in Berlin”.

Jak informuje Robert Szuber, szef hotelu „Bornit”, zaplanowana wizyta stanie się doskonałą okazją do zaangażowania w realizację projektu mającego na celu promocję regionu Kotliny Jeleniogórskiej, a także bliższego poznania ważnych osób z niemieckich kręgów dyplomatycznych z prezydentami i burmistrzami Jeleniej Góry, Lwówka Śląskiego i Szklarskiej Poręby.

Organizatorką wizyty studyjnej pod tytułem „Pałace i ogrody Kotliny Jeleniogórskiej” i zarazem opiekunką zaproszonych około trzydziestu gości jest pani ambasadorowa Polski w Berlinie - Grażyna Prawda. W programie wizyty przewidziano spotkanie w siedzibie Fundacji Doliny Pałaców i Ogrodów Kotliny Jeleniogórskiej oraz zwiedzanie Kotliny Jeleniogórskiej, m.in. pałaców w Łomnicy, Staniszowie i Wojanowie, a także centrum Jeleniej Góry i Lwówka Śląskiego.

Grupa, która w środę (8.06.) odwiedzi Jelenią Górę będzie liczyć ok. 30 osób. W jej składzie przybędą m.in.: Maria Bartczak, radca Ambasady RP w Berlinie, Elżbieta Blumenbach, dziennikarka, tłumaczka, reprezentująca Towarzystwo Polsko-Niemieckie w Berlinie, Jolanta Bork z Towarzystwa Chopinowskiego, Agata Hackmann (Stowarzyszenie „Trójkąt Weimarski”, Erfurt), Angela Martens, Deutsche Bahn z Drezna, , Veronika Tillich, żona premiera Landu Saksonia, Jane Williams-Boock, prezes klubu dyplomatycznego przy niemieckim MSZ, a także wiele kobiet reprezentujących przeróżne fundacje i stowarzyszenia.

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz

komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group