Wtorek, 31 stycznia
Imieniny: Jana, Marceliny
Czytających: 7798
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Czytelnik: w strefie ludzie marzną i mokną

Wtorek, 18 lipca 2017, 7:18
Aktualizacja: Środa, 19 lipca 2017, 6:31
Autor: Joanna
Jelenia Góra: Czytelnik: w strefie ludzie marzną i mokną
Fot. Użyczone
– Wiaty przystankowe i zatoki autobusowe przy strefie przemysłowej zakładów Draexlmaier, Jelenia Plast i Zorce – czy jest szansa aby się pojawiły w tych miejscach? Ludzie mokną i marzną podczas gorszej pogody – napisał do nas Czytelnik.

- Przecież tam pracują tysiące ludzi, a zakłady odprowadzają potężne podatki do kasy miasta. Setki samochodów blokowanych jest przez kilka autobusów pracowniczych a ludzie czekający na przystankach mokną i marzną bo nie ma w strefie ani jednej wiaty. W dodatku do strefy prowadzi tylko jedna droga. To jakieś nieporozumienie – twierdzi nasz Czytelnik.

Uwaga dotyczy terenu przy zakładach przemysłowych: Draexlmaier, Jelenia Plast i Zorka w Jeleniej Górze. Ludzie pracujący w tych zakładach nie mają gdzie schować podczas gorszej pogody.

Rzecznik Miasta Jelenia Góra Cezariusz Wiklik wyjaśnia, że wiaty przystankowe są uzupełniane sukcesywnie. W najbliższym czasie w sieci komunikacji MZK powstaną trzy nowe. Również w dzielnicy przemysłowej. Nie sprecyzowano jeszcze w jakim terminie wiaty w tej strefie zostaną zamontowane. Natomiast temat budowy zatok przemysłowych jest bardziej skomplikowany, ponieważ powstały one dla autobusów MZK ostatnio.

– Ich pojemność szacowano w oparciu o planowany ruch autobusów MZK, a są one często wykorzystywane także przez inne pojazdy dowożące pracowników i oczekujące przez dłuższy czas na pasażerów. W dodatku wyjątkowo szybki przyrost zatrudnienia w strefie, konieczność kierowania tam autobusów dłuższych, powoduje trudności, które będą na bieżąco rozwiązywane przez inną organizację przejazdów, a w perspektywie – także przez przebudowę zatok – dodaje Cezariusz Wiklik.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
976
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group