Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 4907
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Czytelnik: Ta budowa zabiera mi klientów

Poniedziałek, 28 listopada 2022, 6:01
Autor: WAC
Jelenia Góra: Czytelnik: Ta budowa zabiera mi klientów
Fot. Czytelnik
Ze względu na zniszczoną drogę przez ciężki sprzęt wjeżdżający na pobliską budowę parku przemysłowego mam olbrzymie problemy z prowadzeniem działalności - mówi właściciel lecznicy weterynaryjnej przy ul. Thebesiusa w Jeleniej Górze.

Jak mówi weterynarz Michał Skurniak - droga, z której korzysta ciężki sprzęt budowlany oraz pojazdy dostarczające materiały na budowę została tak mocno zniszczona, że wielu jego klientów obawiając się o stan podwozia swoich aut rezygnuje z przyjazdu do lecznicy. Zdarza się też, że pozostawiony na środku ulicy sprzęt całkowicie blokuje dojazd do lecznicy

W chwili obecnej stan drogi uniemożliwia prowadzenie działalności - mówi M. Skurniak. - Sukcesywnie spada liczba klientów ze względu na prowadzoną budowę. Kilku z nich zgłaszało awarię układu hamulcowego po wjechaniu w błotne koleiny. Codziennie odpowiadamy na pytania, kto będzie ponosił koszty mycia samochodów? Kierownictwo budowy drogę dojazdową traktuje jako własny plac budowy. Dlatego oczekuję przywrócenia drogi do stanu używalności tj. swobodnego przejazdu samochodem, bez obawy o jego uszkodzenie oraz respektowania przez dyrekcję budowy zasad współżycia społecznego. Od włodarzy miasta oczekuję większego zainteresowania problemami mieszkańców. W chwili obecnej jedną instytucją, która robi cokolwiek w tej sprawie jest straż miejska. Na wsparcie innych instytucji niestety liczyć nie możemy. Zarząd Dróg i Mostów jak i jego szefostwo, pomimo ciągłego zgłaszania problemu, ignoruje katastrofalną sytuację dróg jak i okolicznych mieszkańców.
Miejski Zarząd Dróg i Mostów nie ma ustawowych uprawnień, by sankcjonować karami (mandatami) niewłaściwe zachowanie konkretnych kierowców - to sfera obowiązków (wynikających z przepisów prawa) przede wszystkim służb policji - odpowiada Cezary Wiklik z Urzędu Miasta. - MZDiM występował kilka razy bezpośrednio do inwestora - a kiedy to nie przyniosło skutków - także do policji o doprowadzenie do pełnej przejezdności tej ulicy. Oczywiście istnieje umowa, która precyzuje obowiązki inwestora, by przywrócił użytkowany odcinek drogi do stanu pierwotnego po zakończeniu robót, co nie znaczy, że w trakcie ich prowadzenia może sobie pozwolić na blokowanie tam ruchu - zapobieganiem takim praktykom i nakładanie kar na osoby, które lekceważą przepisy kodeksu ruchu drogowego jest domeną służb porządkowych, a nie MZDiM.

Wykonawcą budowy parku przemysłowego przy ul. Thebesiusa jest firma Mirbud ze Skierniewic. Występujący w jej imieniu Paweł Bruger, dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej uważa, że nie tylko jego firma jest odpowiedzialna za obecnie fatalny stan ul. Thebesiusa.

Wątpliwości dotyczą dwóch odcinków drogi dojazdowej do prowadzonej przez nas inwestycji - odcinka drogi nieutwardzonej, która stanowi dojazd do posesji oraz odcinka drogi utwardzonej, z której korzystają również okoliczni przedsiębiorcy - informuje P. Bruger. - W przypadku odcinka drogi nieutwardzonej - z uwagi na ruch ciężkiego sprzętu droga ta w okresie jesienno - zimowym uległa uszkodzeniu, dlatego zobowiązaliśmy się, aby w najbliższym czasie ją wzmocnić i utwardzić. Zadanie to zostanie wykonane do końca przyszłego tygodnia. W przypadku odcinka utwardzonego - droga jest na bieżąco szczotkowana i uprzątana, jednakże zaznaczam, iż korzystają z niej również okoliczni przedsiębiorcy, którzy wykorzystują ją do ruchu ciężkiego, dlatego należałoby zwrócić uwagę jakie czynności podejmują w celu utrzymania drogi w należytym stanie.

Twoja reakcja na artykuł?

7
5%
Cieszy
15
11%
Hahaha
3
2%
Nudzi
4
3%
Smuci
34
26%
Złości
68
52%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (84)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
766
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group