Sobota, 2 lipca
Imieniny: Marii, Urbana
Czytających: 5600
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Czytelnik: Bałagan w Parku Zdrojowym

Środa, 4 kwietnia 2018, 7:37
Aktualizacja: Czwartek, 5 kwietnia 2018, 7:35
Autor: WAC
Jelenia Góra: Czytelnik: Bałagan w Parku Zdrojowym
Fot. Użyczone
– Kiedy zostaną posprzątane liście zalegające od jesieni w Parku Zdrojowym w Cieplicach? – pyta w mailu do naszej redakcji pan Rafał.

- Reprezentacyjny park, a do tej pory nie został posprzątany z jesiennych liści - wytyka nasz Czytelnik. - Kolejny temat to wycinka chorych drzew w parkach: Zdrojowym i Norweskim. Po wycięciu drzew zostały pnie, których nikt nie usuwa. A gdzie nowe drzewa? Przecież niedługo park zostanie polaną – twierdzi pan Rafał.

- Część opadłych liści w Parku Zdrojowym została już wywieziona jesienią – mówi rzecznik prasowy Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Zbigniew Rzońca. - Prace porządkowe były kontynuowane w marcu, ale zostały przerwane ze względu na opady śniegu. Od wczoraj (3.04) do Parku Zdrojowego oddelegowano sześciu pracowników do sprzątania liści, a ośmiu kolejnych do Parku Norweskiego. Dodatkowo trzy osoby będą pracować przy nowych nasadzeniach. W ciągu najbliższych dwóch tygodniu w Parku Zdrojowym zostanie zasadzonych 16 tysięcy bratków oraz krzewy: berberysy Thunberga, żółte ligustry oraz budleje Dawida. Część pni wyciętych drzew została już usunięta. Podcięto też sporo odrostów lip oraz konarów przeszkadzających spacerowiczom – wylicza rzecznik.

- Do wyfrezowania w parkach pozostało sześć pni drzew. Co do uzupełnień w drzewostanie parku – dodaje rzecznik i informuje, że jesienią ubiegłego roku w obu parkach zostało zasadzonych kilkadziesiąt nowych lip, sosen i świerków.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (40) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group