Niedziela, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 5075
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Czytelnicy: Płatne toalety w urzędach to skandal!

Piątek, 17 maja 2013, 7:54
Aktualizacja: Sobota, 18 maja 2013, 7:15
Autor: Angela
Jelenia Góra: Czytelnicy: Płatne toalety w urzędach to skandal!
Fot. Marcelina Cieślak, Sebastian Rogacki
– Jak można zarabiać na toaletach w instytucjach użyteczności publicznej, w tym urzędzie miasta? To skandal! – z taką informacją zadzwoniła do nas Czytelniczka Joanna, która załatwiając sprawę w magistracie przy ul. Ptasiej w Jeleniej Górze musiała zapłacić złotówkę. Tomasz Dumycz z urzędu miasta tłumaczy, że wrzutomaty to nie próba zarobkowania, ale utrzymania czystości i porządku.

Płatne toalety w urzędzie miasta są już od kilku tygodni. Najpierw takie rozwiązanie zastosowano w przybudówce Ratusza, a następnie wprowadzono we wszystkich budynkach jeleniogórskiego urzędu przy ul. Sudeckiej oraz Ptasiej.

– Byłam załatwić swoją sprawę w piątek. Kiedy zobaczyłam, że toaleta jest zamknięta, oniemiałam. Przecież urząd jest jednostką użyteczności publicznej, utrzymywaną z naszych pieniędzy, to dlaczego mamy jeszcze płacić za toaletę… a co mają zrobić ludzie, którzy tej złotówki nie mają? I zasadnicza sprawa: czy urząd pobierając opłaty, prowadzi działalność gospodarczą, a jeśli tak, to czy rozlicza się z tych pieniędzy? – pyta Czytelniczka.

Tomasz Dumycz z Wydziału Informacji i Obsługi Technicznej Urzędu Miejskiego w Jeleniej Górze tłumaczy, że zamontowanie wrzutomatów to rozwiązanie powszechnie stosowane w urzędach w całym kraju.
- Mieliśmy ciągłe kradzieże w tych toaletach, a ich użytkownicy nie dbali o czystość – mówi Tomasz Dumycz.
– Później do takiej toalety wchodzili turyści np. z Niemiec i robili zdjęcia oraz komentowali jak wygląda porządek w stolicy Karkonoszy. Kiedyś ktoś nam nawet ukradł całą baterię, po prostu wymontował kran i zalał całe pomieszczenie. To rozwiązanie nie zostało zastosowane po to, by zarabiać na petentach, ale po to, by zapobiegać aktom wandalizmu i niszczenia. Osoby, które nie mają pieniędzy mogą podejść do pracowników urzędu i poprosić o darmowy żeton – dodaje Tomasz Dumycz.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (101)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
395
Jest nowy
8%
1-5 lat
14%
5-10 lat
19%
10-20 lat
41%
pow. 20 lat
19%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
112
Policja złapała bandziora (foto, wideo)
 
112
Zginął na drodze
 
Koszykówka
Walczymy o szósty skalp!
 
Aktualności
W płot po głębszym
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group