Piątek, 20 maja
Imieniny: Aleksandra, Bazylego
Czytających: 5905
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Czy półtora mln zł pozwoli zająć ósme miejsce przez Finepharm KK AZS?

Środa, 2 lipca 2008, 20:10
Aktualizacja: Wtorek, 8 lipca 2008, 8:58
Autor: JEN
JELENIA GÓRA: Czy półtora mln zł pozwoli zająć ósme miejsce przez Finepharm KK AZS?
Fot. JEN
Dzisiaj odbyła się konferencja prasowa z udziałem dr Jana Czarneckiego – sponsora strategicznego Finepharm Kolegium Karkonoskie AZS, które po raz czwarty występować będzie w ekstraklasie żeńskiego, krajowego basketu.

Sponsor przewiduje wspomóc budżet klubu kwotą 1,5 mln zł, która powinna pozwolić drużynie seniorek zdobyć w tym sezonie co najmniej ósme miejsce w tabeli po rudzie zasadniczej. Pozwoli to zespołowi o dalszą walkę w play off o mistrzostwo Polski.

Warto wspomnieć, że wspomniana kwota będzie taka sama, jaką w sumie wyłożył klub na prowadzenie drużyny w poprzednich dwóch sezonach. Ma wystarczyć na zajęcie najwyższego miejsca przez Finepharm KK AZS w historii występów tej drużyny w ekstraklasie.

W drużynie pojawią się nowe zawodniczki, z którymi już podpisano kontrakty: wychowanka jeleniogórskiego klubu – Małgorzata Babicka (AZS Gorzów – 23 lata/187 cm, silna skrzydłowa), Magdalena Skorek (Utex ROW Rybnik - 24/177 – obrońca i słaba skrzydłowa) i Joanna Górzyńska - Szymczak (Utex ROW Rybnik – 26/186 – środkowa) oraz jedyna na razie zagraniczna zawodniczka – Katarina Ristic (Słowenia – AZS Gorzów 24/174 - rozgrywająca).

Tuż przed sezonem pojawią się jeszcze dwie zawodniczki zagraniczne oraz jedna młoda perspektywiczna polska koszykarka już po 5 lipca br.

W szerokiej kadrze znajda się ponadto zawodniczki Finepharm KK AZS, które grały w ubiegłym sezonie: Magdalena Gawrońska, Dorota Wójcik, Dorota Arodź, Agnieszka Balsam i Joanna Dłutowska, a także, wyróżniające się zawodniczki MKS MOS Karkonosze. Obydwa kluby: Finepharm KK AZS i MKS MOS Karkonosze będzie łączyła bezpośrednia współpraca.

Drużyna seniorek będzie trenowała w ciągu tygodnia: trzy razy po południu i dwa razy do południa po dwie godziny dziennie w hali przy ul. Sudeckiej i tam będzie rozgrywała mistrzowskie mecze. Szczegóły na ten temat ustalą zarządy klubów: Finepharm KK AZS i KS Sudety.
Ponadto zespół będzie trenował w halach sportowych szkół podstawowych nr 10 i nr 11 w różne dni do południa i po południu.

Wszystko to ładnie brzmi, a jak będzie, czas pokaże.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group