Niedziela, 25 lipca
Imieniny: Krzysztofa, Jakuba
Czytających: 4518
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Czy imprezy w Rynku zakłócą spokój mieszkańców?

Środa, 7 marca 2012, 8:04
Aktualizacja: Czwartek, 8 marca 2012, 8:08
Autor: Es
JELENIA GÓRA: Czy imprezy w Rynku zakłócą spokój mieszkańców?
Ubiegłoroczne Juwenalia. W rozpisce ratuszowych wydarzeń święta studentów nie ujęto. Być może będzie zorganizowane poza centrum miasta.
Fot. K. Żurawski
W nadchodzącym sezonie plac Ratuszowy będzie areną wielu imprez. Organizatorzy zamierzają jednak przenieść te najbardziej hałaśliwe i uciążliwe dla lokatorów Rynku w inne miejsce. Gdzie? Jeszcze nie wiadomo. Tak czy inaczej w centrum Jeleniej Góry ma się dziać sporo.

Po trzeciomajowej manifestacji z okazji 221. rocznicy Konstytucji, kolejną sporą imprezą będzie tradycyjny, XIV Tourtec, Międzynarodowe Targi Turystyczne. W maju odbędzie się jeszcze rozpoczęcie Mistrzostw Świata w Wędkarstwie Spiningowym (same zawody odbywać się będą na Bobrze, w okolicy pałacu Wojanów), a na przełomie maja/czerwca Festiwal Teatrów Awangadrowych – PESTKA (dla młodzieży starszej) i PESTECZKA (dla dzieci). Ten ostatni cykl warsztatów i spektakli będzie podzielony między sale teatralne przy ul. Bankowej i Rynek.

W lipcu – Art & Glass Festiwal (6 – 8) – prezentacja rzemiosła szklarskiego, 69 Tour de Pologne (10 - 11), prezentacja drużyn i start do I etapu tego wyścigu, tuż później (13-14) XVI Międzynarodowy Zlot Hondy Gold Wing, nocna parada świateł i parada narodów. Od połowy lipca w kolejne weekendy aż do końca wakacji odbywać się będą też krótkie, popołudniowe koncerty z cyklu „Ratuszowe Lato”.

Jeszcze bogatszy będzie sierpień: Festiwal Teatrów Ulicznych, i „Maja Włoszczowska MTB Race” z towarzyszącą jej Paradą Rowerów, później pokazy Międzynarodowych Warsztatów „Popłyń z Tangiem”. Obfity też będzie wrzesień, aż do ostatniego dnia, bo tym razem XXXIX Jarmark Staroci i Osobliwości wypada właśnie w ostatnich dniach września.

Czy imprezy w Rynku zakłócą spokój mieszkańców? Z opinii lokatorów placu Ratuszowego wynika często, że to nie wydarzenia są powodem ich utyskiwań, ale głośne zachowanie ludzi, bywalców ogródków gastronomicznych, którzy nie potrafią zachować umiaru w piciu alkoholu. Niemniej jednak organizatorzy myślą o przeniesieniu najbardziej hałaśliwych koncertów w miejsce oddalone od centrum. Czy to będzie lotnisko Aeroklubu Jeleniogórskiego, czy też cieplickie błonia na stadionie przy ul. Lubańskiej? Jeszcze nie wiadomo, założeniem jest, by taka lokalizacja była dobrze skomunikowana ze śródmieściem Jeleniej Góry.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (40) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group