Poniedziałek, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 2417
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Czy dziurawa droga doczeka się remontu?

Piątek, 17 listopada 2017, 8:20
Aktualizacja: Sobota, 18 listopada 2017, 7:26
Autor: WAC
Powiat: Czy dziurawa droga doczeka się remontu?
Fot. WAC
Firma z Jeleniej Góry będzie wykonawcą dokumentacji projektowo – kosztorysowej przebudowy ponad trzykilometrowego, bardzo zniszczonego, odcinka drogi powiatowej Radomierz – Janowice Wielkie.

Droga powiatowa pomiędzy Radomierzem, a Przełęczą Karpnicką, zwłaszcza na odcinku Radomierz - Janowice Wielkie, od dawna znajduje się w fatalnym stanie. Liczne dziury oraz uszkodzenia nawierzchni zagrażają bezpieczeństwu ruchu. W najgorszym stanie znajduje się fragment od wjazdu do Janowic Wielkich do mostu na Bobrze w pobliżu Domu Pomocy Społecznej, gdzie oprócz dziur, w niektórych miejscach nawierzchnia osuwa się w kierunku pobocza.

W związku z kiepskim stanem drogi od kilku lat władze gminy wraz z radnym powiatowym Bogdanem Kamińskim zabiegają u właściciela drogi, czyli Starostwa Powiatowego, o jej gruntowny remont. Po długim okresie oczekiwania, spowodowanego brakiem środków na ten cel w kasie powiatu pojawiło się światełko w tunelu, w postaci ogłoszenia przetargu na wykonanie projektu przebudowy drogi. Firma z Jeleniej Góry, która została w nim wybrana opracuje za 34 tysiące złotych dokumentacje projektową oraz określi jaki będzie koszt prac remontowych.

- Zdajemy sobie sprawę z fatalnego stanu tej drogi, ale musimy pamiętać jak wiele dróg w naszym powiecie wymaga nakładów – mówi starosta jeleniogórski Anna Konieczyńska. - Gruntowny remont tej drogi najprawdopodobniej znajdzie się na drugiej pozycji (pod drodze Mysłakowice – Miłków) na liście zadań, które zgłosimy w przyszłym roku do dofinansowania ze środków na usuwanie skutków klęsk żywiołowych – informuje starosta.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group