Wtorek, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 3330
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Cztery pory roku na balu niepełnosprawnych

Sobota, 6 lutego 2016, 11:48
Aktualizacja: Niedziela, 7 lutego 2016, 8:13
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Cztery pory roku na balu niepełnosprawnych
Fot. Przemek Kaczałko
W konwencji czterech pór roku odbył się wczoraj (5.02) XVIII Bal Dla Osób Niepełnosprawnych w Hotelu Cieplice. Liczne konkursy i zabawy trwały niemal do „białego rana” integrując środowisko skupione wokół Towarzystwa Walki z Kalectwem.

- Bawią się osoby niepełnosprawne, które reprezentują praktycznie wszystkie środowiska jeleniogórskie – powiedział prezes Towarzystwa Walki z Kalectwem w Jeleniej Górze Leszek Karwowski. Wśród nich m.in. sportowcy tj. Lucyna Kornobys, Jan Kołodziej czy Mieczysław Kołodziej, spośród których wybierano niepełnosprawnego sportowca roku 2015.

Wśród atrakcji przygotowano wiele konkursów, wybierano osobę najładniej przebraną w konwencji czterech pór roku oraz wybierano królową i króla balu. Imprezę poprowadzili Andrzej Marchowski i Krzysztof Langer, znani z Kabaretu Paka.

- Wszyscy dobrze się bawimy, nie ma tutaj podziału na niepełnosprawnych i sprawnych. Po prostu jesteśmy razem i tak powinno być – podkreślała skarbnik TWzK, Gabriela Majewska, która była wczorajszej nocy przebrana za Śnieżynkę.

- Osoby niepełnosprawne mają mało możliwości, żeby gdzieś się pokazać, pobawić, a wszyscy lubimy się przebierać. W związku z tym przybierać inne twarze – dodał przebrany za Dionizosa Leszek Karwowski, który zdradził uczestnikom balu, że w przyszłym roku będą się bawić w królestwie dżungli. - W związku z tym wiecie kto będzie lwem – zażartował organizator imprezy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group