Środa, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 7653
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Cztery lata więzienia za śmiertelne potrącenie na Sudeckiej

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 5 grudnia 2015, 8:16
Aktualizacja: 8:24
Autor: Angela
Fot. Archiwum
Taki wyrok usłyszał Dawid Sz. z Mysłakowic, który dwa lata temu śmiertelnie potrącił 60–latkę z Wojcieszyc i uciekł z miejsca wypadku. – Poza zarzutem śmiertelnego potracenia, mężczyzna odpowiadał za inne czyny, w tym pobicie czy znieważenie, a także jazdę samochodem wbrew zakazowi sądowemu – informuje sędzia Andrzej Wieja, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze.

- Łączna kara orzeczona dla Dawida Sz. przez Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze to pięć lat więzienia oraz dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych w ruchu lądowym. Wyrok nie jest prawomocny – dodaje sędzia A. Wieja.

Przypominamy, że do tragicznego potrącenia 60-latki doszło 16.listopada 2013 roku około godz. 19.20 przy ul. Sudeckiej w Jeleniej Górze, nieopodal hotelu Tango. Kobieta wraz z rodziną próbowała przejść przez jezdnię. Kierowca srebrnego BMW śmiertelnie potrącił 60-latkę, nie udzielił jej pomocy i uciekł z miejsca wypadku.

Podczas procesu obrona wnioskowała o uniewinnienie Dawida Sz. z zarzutu śmiertelnego potrącenia kobiety argumentując to brakiem wystarczających dowodów na to, że to 24-letni mieszkaniec Mysłakowic kierował pojazdem. Prokurator natomiast żądał dla sprawcy 7 lat więzienia powołując się m.in. na nagrania monitoringu oraz BTS (zapisy stacji bazowych sieci komórkowych znajdujących się w pobliżu miejsca przestępstwa).

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (32) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group