Wtorek, 24 maja
Imieniny: Joanny, Zuzanny
Czytających: 8036
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Czeski film ze stadionem

Piątek, 3 października 2008, 16:50
Aktualizacja: 16:54
Autor: Mar
Jelenia Góra: Czeski film ze stadionem
– Jeszcze nie podpisaliśmy umowy na dzierżawę stadionu – mówi Zbigniew Sieja
Fot. Mar
Umowa jaką miał zawrzeć Klub Sportowy Karkonosze z Agencją Mienia Wojskowego nadal czeka na podpis, tymczasem przeciwko jej sfinalizowaniu protestuje Karkonoski Klub Sportowy „Jelenia Góra”.

- KKS Jelenia Góra nie wziął udziału w przetargu ze względu na zaawansowane rozmowy prezydenta Jeleniej Góry Marka Obrębalskiego z Agencją Mienia Wojskowego we Wrocławiu dotyczące przejęcia stadionu przez miasto – zapewnia wiceprezes klubu Grzegorz Królikowski - prezydent Jeleniej Góry wielokrotnie deklarował słownie i pisemnie wolę przejęcia stadionu przez Miasto i przekazanie go w wieloletnie użytkowanie KKS Jelenia Góra.

Wiceprezes Królikowski zapewnia też, że KKS Jelenia Góra przez pięcioletni okres dzierżawy stadionu nie zalegał z płatnościami wynikającymi z umowy dzierżawy stadionu.

- KKS Jelenia Góra zalega nam już kilkanaście tysięcy złotych – twierdzi dyrektor AMW we Wrocławiu, Zbigniew Sieja – każdy mógł wystąpić o dzierżawę tego obiektu, ale jak się ma długi to przecież można się spodziewać, że nie będziemy chcieli zawierać umowy z dłużnikiem. Do przetargu przystąpił KS Karkonosze i chce wydzierżawić obiekt za 3,5 tysiąca złotych miesięcznie.

- To jest nieuczciwe postawienie sprawy – zapewnia prezes KKS Zbigniew Ładziński – umowa łącząca nas z AMW wygasła w marcu. Od tego czasu używaliśmy boisko, a pieniądze za dzierżawę odkładaliśmy na specjalne konto, ponieważ księgowa powiedziała nam tak - zapłacę, jak będzie umowa dzierżawy, nawet przedłużana co miesiąc.

Ale coraz bardziej robi się z tego spór o pietruszkę. W tej chwili w Sejmie trwają prace nad ustawą o rozwiązaniu Agencji Mienia Wojskowego z końcem tego roku. Jeśli zostanie uchwalona, to w przyszłym roku gminy przejmą większość terenów powojskowych za darmo. Ale posłowie mogą z ustawą nie zdążyć.
- Dla samorządowców to jest ruletka – mówi Zbigniew Sieja – Mogą czekać, liczyć na posłów i dostać tereny za darmo. Ale mogą z nami negocjować przejęcie terenów na dobrych warunkach. Jeśli ustawa o rozwiązaniu agencji nie wejdzie w życie, te gminy będę w lepszym położeniu. Właśnie dzisiaj po raz pierwszy rozmawiałem o tym z prezydentem Jeleniej Góry, Markiem Obrębalskim.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group