Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Wtorek, 10 lutego
Imieniny: Elwiry, Jacka
Czytających: 12541
Zalogowanych: 100
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Czesi odbudowują Petrovą Boudę

Piątek, 16 września 2016, 7:00
Aktualizacja: Sobota, 17 września 2016, 7:49
Autor: Przemek Kaczałko
Region: Czesi odbudowują Petrovą Boudę
Fot. Przemek Kaczałko
Po czeskiej stronie Karkonoszy realizowana jest kolejna inwestycja mająca na celu przyciągnięcie turystów. Na Petrovce (1285 m n.p.m.) od podstaw powstaje Petrova Bouda, która kilka lat temu doszczętnie spłonęła.

Budowa rozpoczęła się w maju 2016 roku, a jej zakończenie planowane jest na 31 grudzień 2019 roku. Szacowany koszt inwestycji to 120 milionów czeskich koron. Będzie to powrót do pierwowzoru (w nieco mniejszym zakresie), bowiem w lipcu i sierpniu 2011 roku pożary jakie dotknęły czeskie schronisko, sprawiły że nie było chętnych na odbudowę. Właściciele Spindlerovej Boudy (na Przełęczy Karkonoskiej) podjęli się jednak tego zadania i zamierzają wybudować na nowo Petrovą Boudę, która ma mieścić około 50 miejsc noclegowych.

Schronisko budowane jest na Głównym Szlaku Sudeckim, dotrzeć tam można m.in. czerwonym szlakiem z Przełęczy Karkonoskiej, a także czarnym szlakiem z Sobieszowa przez Jagniątków.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Ile pączków zamierzasz zjeść w tłusty czwartek?

Oddanych
głosów
222
1
39%
2-3
38%
4-5
5%
Więcej niż 5
18%
 
Głos ulicy
Do dziś lubię marchewkę – przypomina mi dzieciństwo
 
Warto wiedzieć
Karkonosze wygrywają bezapelacyjnie!
Rozmowy Jelonki
W sklepach mówią, że już tak jest, ale tak naprawdę jeszcze nie ma
 
Pomagamy
Pilchowice dla Emilki z Jeleniej Góry
 
Policja Jelenia Góra
Alarm! Aż 2300 kierowców jechało zbyt szybko!
 
Karkonosze
Piosenka o Karkonoszach
 
Aktualności
Śpiew z wnętrza skały – opowieść o skale Chybotek
Copyright © 2002-2026 Highlander's Group