Czwartek, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 2092
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Czerwony Tulipan hitem wieczoru

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 3 marca 2009, 8:11
Aktualizacja: 8:12
Autor: rylit
Fot. rylit
Koncert, na który czekało wielu miłośników zespołu Czerwony Tulipan, odbył się wczoraj w zabytkowym wnętrzu Teatru Zdrojowego w Cieplicach.

Ci, którzy przybyli w wczoraj do Teatru Zdrojowego, nie mieli czego żałować. Na scenie mogli zobaczyć czołowych artystów nurtu poezji śpiewanej coraz bardziej popularnej w naszym kraju.

Koncert zorganizowany przez Przystań Twórczą Cieplickiego Centrum Kultury dofinansowany przez budżet miasta rozpoczęła Małgorzata Wojciechowska, która przy akompaniamencie Marcina Partyki wykonała kilka przepięknych ballad i piosenek. Małgorzata Wojciechowska absolwentka PWST, wielokrotnie nagradzana na festiwalach piosenki i poezji śpiewanej swoim wspaniałym występem wprowadziła widzów w nastrój tego muzycznego wieczoru.

Później na scenie królował już tylko zespół Czerwony Tulipan. Doskonale budowany nastrój koncertu, na który składały się utwory z najnowszych płyt jak i znane już niemal kultowe pieśni, przeplatane niesamowitymi popisami kabaretowymi, rozmiękczył widownie i pozwolił jej na przeżycie niesamowitych doznań artystycznych. Czerwony Tulipan to działająca od 1985 roku grupa muzyczna z Olsztyna. Zasadniczy człon zespołu to cztery osoby: Ewa Cichocka, Krystyna Świątecka, Andrzej Czamara i Stefan Brzozowski-kierownik artystyczny .Zespół koncertuje wspólnie z innymi muzykami.

Odmienne osobowości muzyczne zgrane w zespole Czerwony Tulipan tworzą charakterystyczną dla tego zespołu atmosferę, która bardzo przypadła do gustu cieplickiej publiczności. Nich świadczy o tym fakt, że koncert który miał trwać półtorej godziny, przeciągnął się do ponad dwugodzinnej zabawy z sprawą bisów.
W bisach artyści przedstawili najbardziej znane utwory zespołu wykonywane wspólnie z widownią. Z niecierpliwością czekamy na dalsze zapowiedzi koncertowe Cieplickiej Przystani Twórczej

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~Janusz 3-03-2009 8:59
To był niesamowity wieczór, koncert, jakiego dawno w Teatrze Zdrojowym nie było. Cudowny, liryczny występ Małgosi Wojciechowskiej obdarzonej pięknym aksamitnym głosem wprowadził nas w atmosferę Krainy Łagodności, a koncert Czerwonego Tulipana przeszedł wszelkie oczekiwania. Artyści na scenie dali z siebie wszystko, wciągnęli we wspólną zabawę całą publiczność. Wielkie brawa dla Przystani Twórczej CCK, dla Eweliny Marciniak, dzięki której mogliśmy przeżyć te cudowne chwile w Teatrze zdrojowym w poniedziałkowy wieczór.
~ 3-03-2009 10:26
Świetny Pan Stefan... Wspaniała Pani Krystyna uciszyła, wygłaskała moją duszę... Gitara Pana Andrzeja nadal mnie kołysze... A Pani Ewa spowodowała, że się wciąż usmiecham. Dziękuję Wam wszystkim. To był piękny wieczór.
~ago od kosmosu 3-03-2009 17:18
Andrzej Czamara wirtuozem jest! A Pani Krystyna Świątecka (ta z długimi kręconymi włosami) rzeczywiście śpiewać potrafi pięknie. Koncert był bardzo udany. Utwory Czerwonego Tulipana miały świetną aranżację, wcale nie kołyszącą lecz powodująca chęć wystukiwania rytmu granych utworów - lubię takie granie! Przystań Twórcza CCK rulez!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group