Sobota, 21 maja
Imieniny: Tymoteusza, Wiktora
Czytających: 2793
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Czerwony Tulipan hitem wieczoru

Wtorek, 3 marca 2009, 8:11
Aktualizacja: 8:12
Autor: rylit
JELENIA GÓRA: Czerwony Tulipan hitem wieczoru
Fot. rylit
Koncert, na który czekało wielu miłośników zespołu Czerwony Tulipan, odbył się wczoraj w zabytkowym wnętrzu Teatru Zdrojowego w Cieplicach.

Ci, którzy przybyli w wczoraj do Teatru Zdrojowego, nie mieli czego żałować. Na scenie mogli zobaczyć czołowych artystów nurtu poezji śpiewanej coraz bardziej popularnej w naszym kraju.

Koncert zorganizowany przez Przystań Twórczą Cieplickiego Centrum Kultury dofinansowany przez budżet miasta rozpoczęła Małgorzata Wojciechowska, która przy akompaniamencie Marcina Partyki wykonała kilka przepięknych ballad i piosenek. Małgorzata Wojciechowska absolwentka PWST, wielokrotnie nagradzana na festiwalach piosenki i poezji śpiewanej swoim wspaniałym występem wprowadziła widzów w nastrój tego muzycznego wieczoru.

Później na scenie królował już tylko zespół Czerwony Tulipan. Doskonale budowany nastrój koncertu, na który składały się utwory z najnowszych płyt jak i znane już niemal kultowe pieśni, przeplatane niesamowitymi popisami kabaretowymi, rozmiękczył widownie i pozwolił jej na przeżycie niesamowitych doznań artystycznych. Czerwony Tulipan to działająca od 1985 roku grupa muzyczna z Olsztyna. Zasadniczy człon zespołu to cztery osoby: Ewa Cichocka, Krystyna Świątecka, Andrzej Czamara i Stefan Brzozowski-kierownik artystyczny .Zespół koncertuje wspólnie z innymi muzykami.

Odmienne osobowości muzyczne zgrane w zespole Czerwony Tulipan tworzą charakterystyczną dla tego zespołu atmosferę, która bardzo przypadła do gustu cieplickiej publiczności. Nich świadczy o tym fakt, że koncert który miał trwać półtorej godziny, przeciągnął się do ponad dwugodzinnej zabawy z sprawą bisów.
W bisach artyści przedstawili najbardziej znane utwory zespołu wykonywane wspólnie z widownią. Z niecierpliwością czekamy na dalsze zapowiedzi koncertowe Cieplickiej Przystani Twórczej

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group