Sobota, 25 czerwca
Imieniny: Doroty, Łucji
Czytających: 5931
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Czekoladki w obiektywie

Piątek, 25 stycznia 2008, 20:46
Aktualizacja: 20:52
Autor: AGA
JELENIA GÓRA: Czekoladki w obiektywie
Fot. Agnieszka Gierus
W piątkowy wieczór w Galerii Czekoladowej został rozstrzygnięty konkurs pod hasłem „Czekolada”. Wpłynęło aż 600 zdjęć 137 autorów z 48 polskich miast.

– Frekwencja przewyższyła moje najśmielsze oczekiwania – cieszy się Dariusz Goetze, właściciel Galerii. Konkurs rozstrzygnięto już pod koniec grudnia. – Ciężko było dokonać wyboru spośród tylu prac, bo wiele z nich odznaczało się wysokim poziomem. Przy ocenie braliśmy pod uwagę przede wszystkim pomysł. Fotografia miała też przemówić do nas w jakiś sposób, pokazać konkretne uczucie związane z czekoladą. Jedne robiły to w sposób żartobliwy, inne bardziej poważny – dodaje pan Dariusz.

Jury w składzie: Ewa Andrzejewska, Wojciech Zawadzki, Janusz Jaremen i Dariusz Goetze nagrodziło trzy prace, a wyróżniło 15. Pierwsze miejsce przypadło Jakubowi Fajtanowskiemu z Bydgoszczy za zdjęcie Czekoladowe oszustwo 2, drugie – Aleksandrze Śnieżek (Rozmowy… (1), trzecie zajęła Olga Kiełbasa (Stany skupienia). Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe – zestawy filtrów, statyw, plecak fotograficzny oraz drobne upominki. Nagrodą jest też publikacja w „czekoladowym” kalendarzu, który został zaprezentowany w trakcie wystawy. Nagrodzone prace będzie można oglądać do końca kwietnia.

Dariusz Goetze ma nadzieję, że w przyszłym roku odbędzie się kolejna edycja konkursu. – Cieszę się, że udaje nam się połączyć dwie pasje – fotografię i czekoladę – mówi. Dodaje, że Galeria Czekoladowa szykuje na 900–lecie miasta specjalną pralinkę w kształcie herbowego jelenia. – Prawdopodobnie będzie gotowa już za miesiąc. Szczegółów smaku nie chcę zdradzać, ale na pewno będzie miała w sobie coś orzechowego – zapewnia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group