Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Wtorek, 13 stycznia
Imieniny: Bogumiły, Weroniki
Czytających: 11709
Zalogowanych: 96
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Co po targowisku?

Środa, 29 stycznia 2020, 15:46
Aktualizacja: Niedziela, 2 lutego 2020, 6:12
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Co po targowisku?
Fot. Przemek Kaczałko
Już niedługo nie będzie śladu po targowisku Flora, które mieściło się w centrum Jeleniej Góry. Trwa rozbiórka obiektów, w których przez dziesięciolecia kwitł handel, jednak od wielu lat było coraz mniej kupców i klientów... Władze miasta zdecydowały zatem o likwidacji targowiska. Zatem co znajdzie się w tym miejscu?
Chcę zapytać mieszkańców jaką mają wizję, co chcą, aby na tym terenie powstało. Najlepsze pomysły poddamy sondażowi mieszkańców i na tej podstawie będziemy robić plan zagospodarowania przestrzennego - zapowiada Jerzy Łużniak, prezydent Jeleniej Góry.

W kulminacyjnych momentach na Florze funkcjonowało ok. 200 stoisk. Z biegiem czasu, gdy powstawały kolejne galerie handlowe i coraz więcej sklepów sieciowych, liczba stoisk zmniejszała się, a pod koniec działalności targowiska było ich kilkanaście.

Wśród pomysłów na zagospodarowanie terenu pojawiają się m.in. duży parking, teren zielony czy sprzedaż gruntu inwestorowi.

Zachęcamy do przedstawiania w komentarzach propozycji na wykorzystanie dużego obszaru w centrum Jeleniej Góry.

Twoja reakcja na artykuł?

90
57%
Cieszy
0
0%
Hahaha
9
6%
Nudzi
20
13%
Smuci
4
3%
Złości
36
23%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Jaki masz stosunek do zbiórek, akcji charytatywnych?

Oddanych
głosów
196
Staram się pomagać wszystkim
32%
Pomagam tylko osobom, które znam
34%
Nie biorę udziału w taki akcjach
34%
 
Głos ulicy
Do dziś lubię marchewkę – przypomina mi dzieciństwo
 
Warto wiedzieć
Tak wyglądały zimy w przedwojennej Polsce
Rozmowy Jelonki
Zwierzęta boją się huku petard 100 razy bardziej niż człowiek
 
Aktualności
Od dzwonów do kas fiskalnych. Niezwykła historia w Kowarach
 
Ciekawe historie i inne opowieści
Kiedyś palono tu znicze, dziś robi się zakupy na obiad
 
Aktualności
Starosta wyjaśnia w sprawie swojego wykształcenia
 
112
Auto poza drogą przy Stawach Podgórzyńskich
Copyright © 2002-2026 Highlander's Group