Poniedziałek, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 6295
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Co mierzyli studenci politechniki na Placu Piastowskim?

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 18 maja 2013, 8:06
Aktualizacja: 8:11
Autor: Mea
Fot. Mea
Ciepliczanie i kuracjusze mogli wczoraj (17.05.) na Placu Piastowskim zobaczyć praktyczne zajęcia z geodezji studentów Politechniki Wrocławskiej, które odbywały się przed budynkiem cieplickiej uczelni. – Dzięki odblaskowym kamizelkom byli bardzo widoczni i mieli ciekawe urządzenia – komentowali przechodnie w Uzdrowisku Cieplice.

Studenci pierwszego roku Budownictwa z Wydziału Budownictwa Lądowego i Wodnego musieli wykonać pomiar dużych konstrukcji budowlanych metodą przestrzennego wcięcia w przód. – Staramy się połowę zajęć organizować w plenerze, bo praktyka jest na tym kierunku najważniejsza. Absolwent politechniki tego wydziału musi czuć się dobrze na budowie – podkreślał Janusz Wynalek, wykładowca Politechniki Wrocławskiej.

Studentom podobają się zajęcia praktycznie, bo wtedy wiedza łatwiej jest przyswajana. – Robiliśmy pomiary teodolitem, z pomocą którego mierzy się kąty poziome oraz pionowe w budynkach. Nie są takie trudne te pomiary. Na ćwiczeniach wykładowca wyjaśnił nam wszystko, a na zajęciach praktycznych mamy okazję przeprowadzić pomiary. Podobają mi się takie zajęcia, bo uczymy się obsługi konkretnego sprzętu – powiedział Damian Rudy, student I roku. - Wybrałem ten kierunek, bo można po nim znaleźć pracę – dodał.
Również dziewczyny studiują Budownictwo i sobie świetnie radzą. – To przyszłościowy kierunek i wiem, że znajdę po nim dobrą pracę. Ogólnie na politechnice jest mało dziewczyn, ale akurat na moim kierunku uczy się nas dosyć sporo. Zajęcia praktyczne są bardzo ciekawe i przydatne. Tym razem uczyłam się mierzenia kątów w budynkach, by w przyszłości potrafić wyznaczyć w terenie dobre ustawienie obiektu – powiedziała Paulina Bahaj, również z I roku Budownictwa.

Oprócz profesjonalnego sprzętu, jak przystało na budowlańców, żacy ubrani byli w odblaskowe kamizelki, które są nieodłącznym elementem podstaw bezpieczeństwa na budowie, gdyż osoby są wtedy bardziej widoczne.

- Widać było, że zajęcia sprawiają młodzieży niezłą frajdę, a i ciepliczanie mogli podejrzeć, jak teraz szkoli się młode pokolenie – stwierdziła pani Maria z Cieplic.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~ojoj 18-05-2013 11:16
Tydzień geodezyjny to były czasy :) Sekcyjny zawsze organizował grilla po pomiarach. Dobry kocioł. Student pierwszego roku budownictwa... Trzeba się zastanowić 10 razy zanim wybierzesz ten kierunek... praca nie jest lekka później. A studia skończyć ... uuu ile trzeba się nacierpieć :). Trudno, co robić. Powodzenia
~CEO 18-05-2013 11:29
Cierpienie na polibudzie w Jeleniej? LoL. Toż to nie studiowanie tylko bajka. Zygmunt forever!!!
~budowlaniec 18-05-2013 14:03
Wykładowców przyjmuje się na uczelnie po znajomościach albo wedle maksymy "mierny, ale wierny", to i studenci są dzisiaj też tacy, że nic nie umieją. Dzisiejszemu absolwentowi polskiej uczelni to nawet bym nie zlecił budowy kurnika z dykty.
~do budowlani 18-05-2013 15:13
hahahaha "naumiej" posługiwać się językiem polskim !
~do 15:13 18-05-2013 15:48
Z czego się cieszysz, k...nie? To raczej ty naucz się czytać ze zrozumieniem i poprawnie pisać, bo zdecydowanie brakuje tobie tych umiejętności (przypomnę: zdania w języku polskim rozpoczyna się dużą literą, a przed wykrzyknikiem nie stawia się spacji).
Niggers™ 19-05-2013 1:43
ILE TAKI SPRZĘT WART ?
~ojoj 19-05-2013 13:35
jeśli to ten sam Zygmunt co robił wcięcie w przód z kuracjuszką oraz siedzą na zajęciach popija herbatkę z prądem to się zgadzam Zygmunt forever!!! W JG nie wiem jak jest, ale wiem jak jest w LCY i WRO - wariatów nie brakuje :P
~@ Niggers™ 20-05-2013 14:30
Nie podniecaj się, Niggers™. Nie sprzedaż tego w punkcie złomu ani nie opylisz na giełdzie w Cieplicach.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group